انواع ارد برای شیرنی پزی
آشپزی

چگونه تشخیص بدهیم کدام آرد برای شیرینی پزی مناسب است؟

انواع آرد مناسب شیرینی پزی

با وجود تنوع بالا انواع آرد، چگونه تشخیص بدهیم کدام آرد برای شیرینی پزی مناسب است؟

طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط تی پی لند سالانه بیش از 20 نوع آرد تولید و در بازار عرضه می شود که هر کدام کاربردهای خاص و فواید ویژه خود را دارند. اگرچه بسیاری از مردم فقط با شنیدن اسم آرد، فقط تعداد معدودی از این آرد ها را بخاطر می آورند، اما از دیدگاه افراد متخصص در حوزه قنادی، شیرینی پزی و کیک پزی فیلترهای جداگانه ای برای آردها و نوع کاربرد هر کدام وجود دارد.

بیشتر بدانید: در مورد آرد هفت جوانه چه می دانید؟

در این مقاله به بررسی مهم ترین آردهای مورد استفاده در شیرینی پزی می پردازیم و ضمن بررسی هر کدام، کاربرد هر نوع آرد را بررسی خواهیم نمود. از آنجا که آرد مهم ترین ماده در تهیه شیرینی و انواع کیک است، لازم است اطلاعات جامع و دقیقی در مورد هر نوع آرد در اختیار داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع شیرینی را از مناسب ترین آرد تهیه نمایید.

آرد گندم:

اغلب هنگامی که اسم آرد به گوش کسی می رسد، ذهن سراغ آرد گندم می رود زیرا این آرد بیشترین استفاده و کاربرد را در تهیه انواع نان، شیرینی و تهیه کیک دارد. آرد گندم آردی است که پس از آسیاب دانه های گندم تولید می شود و دارای انواع گوناگونی است. این دانه مغذی از دیر باز به عنوان بهترین منبع تولید آرد مورد استفاده قرار می گرفته است. از جمله انواع این آرد می توان به آرد سفید، آرد کامل گندم، آرد جوانه گندم اشاره کرد که هر کدام زیر شاخه های خاص خود را دارند.

موارد استفاده از آرد گندم:

همانطور که گفته شد آرد گندم انواع گوناگونی دارد که پیشنهاد می شود مقاله انواع آرد گندم و کاربردهای آن را حتما مطالعه نمایید تا با انواع مختلف این آرد بهتر آشنا شود. آرد گندم را می توان برای تولید نان های شیرین، انواع کیک های هویجی و میوه ای، انواع شیرینی ها بصورت ترکیبی از آردها دیگر مورد استفاده قرار داد. برای مثال در تهیه نخودچی برای بهتر شدن خمیر شیرینی به همراه آرد نخود از آرد سفید گندم نیز استفاده می شود.

آرد نخود:

یکی دیگر از دانه های گیاهی بسیار مغذی در تهیه آرد، نخود می باشد. این نوع آرد خواص بسیار اعجاز انگیزی برای سلامتی پوست دارد که در مقاله دیگری آن را ذکر خواهیم کرد. اما در تهیه انواع شیرینی مانند نخودچی، شیرینی های خشک، برخی از کیک ها بکار گرفته می شود. این آرد حاوی مقادیر بسیار زیادی آهن، منیزیم، فیبر مفید برای سلامت قلب می باشد. وجود این عناصر بسیار مقوی در آرد نخود باعث توجه بسیاری از شیرینی پزها و علاقمندان به تولید خوردنی های مفید شده است.

آرد جو:

آردی که از آسیاب دانه های مقوی جو تهیه می شود.این آرد حاوی مقادیر بسیار زیادی کلسیم و فیبر می باشد از این رو برای سلامت بدن بسیار مفید و موثر خواهد بود. از آرد جو اغلب در تهیه بیسکویت و شیرینی های رژیمی استفاده می شود چرا که می تواند تا حد زیادی از ابتلا به دیابت، چاقی و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری نماید. انواع نان جو از دیگر فرآورده های این نوع آرد می باشد که خواص بسیار بی نظیری برای سلامتی بدن دارد.

آرد سوخاری:

این نوع آرد از فرآورده های گندم است که در تهیه انواع نان های ساندویچ، نان های سفید، باگت بکار گرفته می شود. این نوع آرد کاربردهای خاص خود را دارد و در تهیه تعداد بسیار معدودی از شیرینی ها و نان های شیرینی از آن استفاده می شود.

آرد قنادی:

این نوع آرد، پر مصرف ترین آرد در شیرینی پزی است. آرد قنادی نرم ترین نوع آرد است که از گندم تهیه می شود. سبوس این آرد کاملا گرفته شده و در فرآیند آماده سازی آرد، مقدار مشخصی از پروتئین آن گرفته شده و رنگ بسیار سفیدی پیدا می کند. آرد قنادی دارای مقدار بسیار زیادی نشاسته است و میزان گلوتن آن کمتر از سایر آرد ها می باشد.

انواع ارد برای شیرنی پزی

انواع آرد مناسب شیرینی پزی 2

آرد ذرت:

یکی از آرد های بسیار مقوی که از دانه های خام ذرت گرفته می شود، آرد ذرت است. این آرد مانند آرد گندم نرم نیست و معمولا در درصدهای زبری مختلفی تولید می شود. از آنجا که رنگ دانه های ذرت متفاوت است، رنگ آردهای تولید شده از این دانه نیز متفاوت می باشد. از این نوع آرد در تهیه شیرینی های شربتی مورد استفاده قرار می گیرد که به عنوان عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. البته ناگفته نماند که در تهیه اکثر شیرینی ها بجای آرد ذرت که زبر است و ممکن است خمیر یک دستی از آن تهیه نشود، از نشاسته ذرت استفاده می شود.

آرد برنج

کارشناسان قنادی آرد برنج را بهترین جایگزین برای آرد گندم می دانند. علت این جایگزینی این است که آرد تهیه شده از دانه های خرد شده برنج فاقد گلوتن بوده که برای دستگاه گوارشی برخی از افراد مضر می باشد. این آرد هضم بسیار راحتری داشته و باعث تقویت کبد می گردد. آرد برنج می تواند از برنج های سفید یا قهوه ای تهیه شود که در املاح و منابع غذایی اندکی با هم تفاوت دارند.

اما در کل اکثر آردهای برنج حاوی مقدار بسیار زیادی فیبر هستند که به تقویت دستگاه گوارش بدن کمک می نماید. این نوع آرد را می توان در تهیه انواع دسرها همچون فرنی، شیرینی های همچون نان برنجی و در برخی مواقع به عنوان آرد مکمل در شیرینی های دیگر بکار می برند. آرد برنج عطر و طعم بسیار خوبی دارد از این رو در بسیاری از شیرینی ها نه به عنوان ماده اصلی بلکه به عنوان چاشنی یا شکل دهنده مورد استفاده قرار می گیرد.

آرد سمولینا (ایرمیک)

این آرد که ماده اصلی تهیه انواع ماکارونی است، از دانه های گندم دوروم تولید می شود. در واقع این آرد هم یکی از فرآورده های دانه گندم می باشد. آرد سمولینا حاوی مقادی زیادی آنتی اکسیدان، ویتامین ها و پروتئین های مغذی می باشد که خاصیت غذایی ماکارونی و دیگر فرآورده ها را بالا می برد. از این آرد در تهیه انواع حلوا و برخی از دسر ها استفاده می شود.

آرد جوانه ها

آرد تهیه شده از جوانه های خوراکی مانند آرد جوانه گندم، جوانه جو و امثال آن است. این آردها بسیار مقوی و مغذی هستند. از انواع آرد جوانه ها می توان به عنوان مکملی در تهیه شیرینی ها، کیک ها، حلوا و انواع دسر همچون فرنی استفاده کرد.

این آرد ها بسیار مغذی هستند و بهتر است در استفاده از آنها افراط نکرد و در حد همان چاشنی مغذی به همراه آردهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. داشتن انواع ویتامین ها، کلسیم، آهن، منیزیم و سایر مواد معدنی باعث کیفی بالا این آرد خواهد شد.

آرد سبوس دار

نوعی دیگر از آرد گندم است که حاوی مقادیر بسیار زیادی سبوس گندم می باشد و سبوس گندم از آن جدا نشده است. این نوع آرد خواص غذایی بسیار زیادی دارد و می تواند در تهیه برخی از بیسکویت ها و شیرینی های رژیمی مورد استفاده قرار بگیرد.

آرد سفید

یکی از انواع آرد گندم است که بیشترین کاربرد را در شیرینی پزی و تهیه انواع کیک دارد. این نوع آرد بسیار نرم و سفید می باشد و تمام سبوس های آن گرفته شده و بسیار بسیار ریز می باشد.

آرد نول

یکی دیگر از فرآورده های گندم آرد نول می باشد که از بخش آندوسپرم گندم تهیه می شود. همانطور که می دانید هر دانه گندم از سه بخش اصلی آندسپرم (آردینه)، پوسته گندم و جوانه یا جنین دانه تشکیل می شود. آرد نول از بخش آندسپرم گندم تهیه می شود. خواص بی نظیر و کیفیت بالای این آرد باعث می شود در تهیه اکثر شیرینی ها از این آرد استفاده گردد. نوعی از آرد نول نیز برای تهیه انواع بیسکویت بکار می رود.

آرد هفت جوانه

مغذی ترین نوع آرد است که از جوانه های هفت دانه خوراکی تهیه شده است. این آرد را به عنوان مکمل غذایی در تهیه فرنی و دسرها بکار می برند. این آرد را نوعی مولتی ویتامین می دانند که حاوی مقادیر بسیار زیادی آهن، کلسیم، فولیک اسید، منابع معدنی مغذی می باشد. آرد هفت جوانه را می توان در تهیه حلوا، شیرینی های مغذی و رژیمی هم بکار برد. اگرچه ممکن است این آرد مانند سایر آردهای دیگر رنگ و ساختار خوبی نداشته باشد اما بسیار مغذی بوده و با استفاده از ترکیب آرد های دیگر می توانید در تهیه خوراکی های خود از آن بهره بگیرید.

آرد سوجی

همان آرد سمولینا است که در شمال هندوستان سوجی خوانده می شود.

آرد بدون گلوتن

آردی گفته می شود که درصد بسیار کمی از گلوتن را داراست. گلوتن در آردهایی مانند آرد برنج بسیار کم و ناچیز است اما درصد این ماده در آرد گندم مقادیر متفاوتی دارد. این نوع آرد برای کسانی که مشکلات گوارشی دارند بسیار مناسب است. از آنجا که نان مهم ترین فرآورده آردی است که در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، داشتن آرد بدون گلوتن برای تهیه نان های بدون گلوتن بسیار ضروری است.

سخن نهایی در مورد آرد شیرینی پزی

برای تهیه شیرینی از آردهای مختلفی استفاده می شود که بسته به نوع نیاز و شرایط مختلف این استفاده فرق می کند. در این مقاله به پرکاربردترین آردهایی که در تهیه شیرینی از آن استفاده شد معرفی شدند. در این زمینه اگر سوال یا پیشنهادی دارید حتما با ما در میان بگذارید.

ارسال پاسخ