فراورده های زنبورعسل
عسل شناسی

فرآورده های زنبور عسل از خواص تا کاربردها+راهنمای جامع

چرا باید فرآورده های زنبور عسل را بشناسیم؟

شاید وقتی که از فرآورده های زنبورعسل صحبت می شود، تنها نام عسل طبیعی و موم را شنیده باشید؛ اما فقط به این دو محصول ختم نمی شود. گاهی این فرآورده ها، به دلیل کیفیت بالا و داشتن ویژگی های خاص دارویی و درمانی، ارزش زیادی پیدا می کنند. زنبور عسل و فرآورده های آن، در تمدن های قدیم مانند مصر، چین، یونان و روم، به دلیل داشتن خواص فوق العاده درمانی، دارویی و ضد پیری، جایگاه ویژه ایی داشتند. در این نوشتار سعی بر آن است که فرآورده های زنبور عسل را معرفی کنیم و شما وِیژگی ها و مزایای آن ها را برای سلامتی انسان بشناسید. فرآورده های زنبور عسل عبارتند از: عسل طبیعی (Honey) ، ژل رویال (Royal Jelly)، گَرده گُل (Bee Pollen)، موم عسل (Wax)، بّره موم (Propolis)، زهر زنبور عسل (Venom) که به ترتیب آن ها را معرفی خواهیم کرد.

زنبور عسل، تنها موجود حیرت انگیز و پرتلاشِ جهان

زنبورهای عسل، یکی از موجودات خارق العاده طبیعت هستند که برخلاف زنبورهای دیگر که اغلب شکارچی هستند، گیاه خوارند و از گرده و شهد گُل ها تغذیه می کنند. جالب است بدانید که همه زنبورهای عسل، عسل تولید نمی کنند بلکه فقط زنبورهای کارگر هستند که شهد گُل ها را به عسل، این ماده غذایی با ارزش، تبدیل می کنند.

زنبور عسل زمانی که منبع شهدشان زیاد باشد با انجام دادن حرکاتی رقص مانند، اطلاعات مختلفی را در مورد منبع شهد و مکان آن، در اختیار زنبورهای عسل دیگر می گذارد. زنبورهای کارگر که شهد را به عسل تبدیل می کنند، با انجام فعالیت های ویژه، آب اضافی شهد را تبخیر کرده و در حین انجام این عمل، زنبورهای دیگر با بال زدن باعث تهویه هوای کندو می شوند تا این فرآیند به درستی انجام گیرد.

زنبورعسل هنگی بی

زنبورها، فرابنفش را می بینند اما رنگ قرمز را نمی توانند ببینند و گُل های قرمز را از روی شکل و بوی آن ها تشخیص می دهند. زنبورهای عسل برای تهیه حدود نیم کیلو عسل طبیعی، باید شهد 2 میلیون گُل را جمع آوری کنند. این در حالی است که یک زنبور عسل به طور میانگین در طول عمر خود، یک دوازدهم قاشق چایخوری عسل تولید می کنند. نکته جالب تر این است که بیش از 150 محصول غذایی وجود دارد که از طریق گرده افشانی زنبورها تولید می شوند و این فقط محدود به گُل ها، گیاهان و میوه ها نمی شود.

عسل طبیعی، فرآورده زنبورعسل

عسل هنگی بی

اولین و مهمترین فرآورده زنبورعسل، عسل طبیعی است که یک اکسیر با ارزش از دل طبیعت است که حاوی ویتامین ها (A، C، E،  K، B2، B5، B6، نیاسین و ریبوفلاوین)، مواد معدنی (آهن، کلسیم، پتاسیم، فسفر، منگنز، گوگرد و ید)، آنزیم ها (دیاستاز، آمیلاز، اینورتاز، کاتالاز و پروکسیداز)، اسیدهای آمینه، انواع قند (گلوکز، فروکتوز و ساکاروز) و آنتی اکسیدان های قوی است. آنزیم های موجود در عسل طبیعی باعث هضم آسان تر غذا در بدن می شوند.

خواص شگفت انگیز عسل طبیعی، به دلیل کامل بودن این ماده غذایی، برای سلامتی انسان بسیار زیاد است. عسل طبیعی تنها ماده غذایی است که به دلیل وجود ترکیبات آنتی اکسیدان فعال، در بهبود عملکرد مغز نقش اساسی دارد. این ماده غذایی خوشمزه، سیستم ایمنی بدن، حافظه و قوای جسمانی بدن را تقویت می کند و عملکرد سیستم گوارش را بهبود می دهد. مهمترین خواص عسل طبیعی برای سلامتی عبارتند از:

1- عسل طبیعی برای تقویت سیستم قلب و عروق بسیار مفید است.

2- مؤثر در پیشگیری و مبارزه با سرطان

3- عسل طبیعی به پاک سازی دستگاه گوارش کمک می کند است.

4- درمانی فوق العاده برای زخم معده، گلودرد و سرفه

5- داشتن خواص ضد میکروبی و ضدعفونی عسل طبیعی و بهبود زخم ها و عفونت های پوستی

6- تقویت سیستم ایمنی بدن

7- عسل طبیعی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند.

ژل رویال، اکسیر حیاتی زنبور عسل

ژل رویال هنگی بی فراورده عسل

یکی از کنجکاوی های انسان در مورد زنبور عسل ملکه، پی بردن به راز عمر طولانی این زنبور است. عمر زنبور ملکه 3 تا 5 سال است و جثه بزرگتر و زیباتری دارد، اما عمر زنبورهای کارگر تنها 1 ماه است. این درحالی است که زنبور ملکه و زنبورهای کارگر از یک تخم متولد می شوند! راز طول عمر زنبور ملکه، ماده ایی است حیرت انگیز به نام ژل رویال که از فرآورده های زنبور عسل است.

ژل رویال با ترکیبات منحصر به فردی که دارد، هم می تواند به عنوان یک مکمل غذایی ارزشمند استفاده شود و هم خواص دارویی و درمانی فوق العاده ایی دارد که برای سلامتی انسان بسیار مؤثر است. این ماده غذایی با ارزش، فقط برای تغذیه زنبور ملکه و تغذیه لاروها در سه روز اول زندگی شان، توسط غده فوق حلقوی زنبورهای کارگر جوان ترشح و ساخته می شود. زنبور ملکه به واسطه تغذیه از ژل رویال، قدرت باروری فوق العاده ایی دارد و بقیه ماده ها با بویی که از ملکه ترشح می شود، عقیم می شوند.

ژل رویال، یک ماده غلیظ لیمویی رنگ یا کرم رنگ است که مزه ترش خاصی دارد و سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان های فعال است که انرژی خاصی به انسان می بخشد و در حفظ سلامتی بدن و درمان بسیاری از بیماری ها، مؤثر است. همچنین ژل رویال، به دلیل داشتن مواد پروتئینی ویژه، برای زیبایی و طراوت پوست مفید است.

طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده بر روی ژل رویال، خواص بیشمار این ماده غذایی شگفت انگیز برای انسان به اثبات رسیده است. تاکنون بیش از 185 ترکیب فعال در ژل رویال شناسایی شده است. همچنین هورمون هایی مانند تستوسترون، پروژسترون، پرولاکتین و استرادیول در این ماده غذایی وجود دارد. ژل رویال سرشار از ویتامین PP (نیاسین آمید)، ویتامین H(B7)، B1، B2، B6، B12 و D و مواد معدنی از قبیل کلسیم، پتاسیم، آهن، فسفر و ترکیباتی از قبیل اسید فولیک و استیل کولین است که در تنظیم کلسترول و فشار خون، بهبود عملکرد قلب و عروق و تقویت سیستم گوارش مؤثر هستند.

تعداد خواص معجزه آسای ژل رویال، این فرآورده زنبور عسل، برای سلامتی انسان بیشمار است و ما در این مطلب به 10 مورد از مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

1- تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با سرطان به دلیل وجود آنتی اکسیدان های فعال

2- بهبود عملکرد حافظه و مغز و مبارزه با رادیکال های آزاد

3- پیشگیری و یا درمان بیماری آلزایمر

4- مؤثر در خستگی ها و ضعف بدن در بیماران مبتلا به سرطان یا M.S

5- کاهش کلسترول بدن و تنظیم فشار خون

6- کمک به کنترل قند خون در بیماران دیابتی

7- تقویت استخوان ها و مفاصل

8- بهبود عملکرد سیستم هضم و گوارش به علت داشتن باکتری های مفید

9- افزایش باروری و توان جنسی در مردان

10- مؤثر کلاژن سازی و جوان سازی و طراوت پوست

گَرده گُل، داروی بی نظیر از وجود گُل های طبیعت

گرده گل فراورده زنبورعسل

بدون شک نقش گل ها و گیاهان در حیات ما انسان ها و بهره مندی از آن ها، بر کسی پوشیده نیست. پس در طبیعت، گل ها و گیاهان چگونه تکثیر می شوند در حالی که برای هر تولید مثلی نیاز به لقاح است؟ حقیقت این است که آن ها مقادیر زیادی دانه گَرده تولید می کنند که نقش نر را ایفا می کنند و عواملی همچون باد و حشرات، این دانه های گَرده را به مادگی گیاهان دیگر انتقال می دهند و این گونه است که نسل گیاهان تداوم می یابد. زنبور عسل، این حشره پرتلاش و حیرت انگیز، با دقت و مهارت خاصی گَرده های گل ها و گیاهان را چمع آوری کرده و از این طریق گَرده افشانی کرده و موجبات لقاح گیاهان را فراهم می کند.

گَرده گُل، یکی دیگر از فرآورده های زنبور عسل است که ارزش غذایی بسیار زیادی دارد. در واقع گَرده گُل، ذرات اندام نر گُل ها و گیاهان است که به دلیل داشتن مواد مغذی مانند پروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان های فعال و هورمون ها، توسط زنبورهای کارگر جمع آوری می شود و زنبورهای دیگر و لاروها از آن استفاده می کنند. این فرآورده حیرت انگیز زنبور عسل، توسط زنبورداران به روش های خاص، جمع آوری می گردد که به دلیل داشتن خواص درمانی فوق العاده آن برای سلامتی انسان، استفاده می شود.

گَرده گُل، چربی ندارد و برای تقویت سیستم عمومی بدن در بیماران ضعیف، پیران و ورزشکاران جهت رفع ضعف و خستگی مفید است. همچنین گَرده گُل باعث افزایش قدرت فکری و تقویت حافظه و اعصاب می گردد. مهمترین خواص گَرده گل برای انسان عبارتند از:

1- گَرده گل، ضد سرطان است.

2- تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش قوای جسمانی

3- گَرده گل، ضد التهاب قوی و مؤثر در درمان پروستات

4- محرک قوای جنسی در مردان

5-مؤثر در کاهش کلسترول خون و جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی

6- گَرده گل، برای بهبود عملکرد مفز و آرامش اعصاب مفید است.

7- مؤثر در سلامت و زیبایی پوست و ضد پیری

8- گَرده گل ضد باکتری و عفونت است و در بهبود جای زخم و سوختگی مؤثر است.

9- به کاهش وزن کمک می کند و متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

10- بهبود عملکرد کبد و پاک سازی بدن

موم،فراورده زنبورعسل

موم عسل فراورده زنبور عسل

یکی دیگر از فرآورده های زنبور عسل، موم زرد رنگ است که توسط غدد موم ساز در بدن زنبورهای کارگر تولید شده و از آن در ساختن سلول های کندو، برای ذخیره عسل و مواظبت از لاروها، استفاده می کنند. شکل پذیری موم زنبور بسیار زیاد است و در آب نامحلول است. ساخت موم برای زنبورها کار آسانی نخواهد بود، زیرا برای تهیه 500 گرم موم، زنبورها حدود 250 کیلومتر باید پرواز کنند.

موم طبیعی زنبور عسل، ترکیبی از اسیدهای چرب و الکل های بلند زنجیره است که از نظر تغذیه ایی ارزش چندانی برای انسان ندارد. زیرا در سیستم گوارشی بدن انسان هضم نمی شود و از طریق مدفوع از بدن انسان خارج می شود. بیشتر خواص موم زنبور عسل برای انسان، مربوط به استفاده آن به صورت موضعی است. اما موم زنبور، کاربردهای زیادی نیز در صنایع آرایشی و بهداشتی، داروسازی، شمع سازی، چاپ و رنگرزی دارد. در ادامه برخی از خواص دارویی بی نظیر موم زنبور را ذکر می کنیم که هر انسانی لازم است آن را بداند و مورد استفاده قرار دهد.

1- جویدن موم زنبور عسل، رنگ دندان ها را سفید کرده و لثه ها را محکم می کند.

2- مؤثر در تازگی، طراوت و رطوبت پوست صورت

به دلیل اینکه موم زنبور عسل، سرشار از ویتامین است، پوست را به خوبی آبرسانی کرده و سلول های پوست را بازسازی می کند و شرایط را برای تنفس پوست مهیا می کند.

3- عملکرد ضد التهابی برای تسکین مفاصل و ضد عفونت های پوستی

بر اساس تحقیقات و مطالعات صورت گرفته، موم زنبور عسل می تواند درد و ورم مفاصل را کاهش داده و آن را بهبود دهد. همچنین برای مبارزه با عفونت های قارچی پوست و خارش های پوستی از طریق مرطوب کردن پوست، مؤثر است.

4- درمان خشکی و ترک لب ها

به دلیل ماهیت موم زنبور عسل، به خوبی می تواند لب ها را مرطوب نگه دارد و کار ترمیم ترک های لب را انجام دهد.

5- موم زنبور عسل، راهی آسان برای درمان آکنه

چون موم زنبور عسل خواص ضد التهابی و ضد عفونت دارد و سرشار از ویتامین A است می تواند در رفع جوش و آکنه مؤثر واقع شود.

6- درمان ترک های پوستی با موم زنبور عسل

بر اساس مطالعات انجام شده، کلاژن نقش مهمی در بازسازی پوست و درمان ترک ها و زخم های پوستی دارد. موم زنبور عسل با داشتن ویتامین A، می تواند در دراز مدت به تولید کلاژن کمک کند.

بّره موم فرآورده ی زنبورعسل

بره موم فراورده زنبورعسل

 

از دیگر فرآورده های زنبور عسل که بسیار مفید، بره موم است که شکل خمیری و صمغ گونه دارد و بسته به نوع پوشش گُل ها و گیاهان آن منطقه، به رنگ سبز یا قهوه ایی تیره است که زنبورهای عسل به دلیل خاصیت ضد میکروب بودن آن در پوشش داخلی کندو، کوچک کردن دهانه کندو، عایق بندی و ایجاد هوای متعادل داخل آن، استفاده می کنند.

ماده اولیه بّره موم، صمغ درختان است که زنبور عسل به کمک بزاق دهان آن را به این ترکیب شگفت انگیز تبدیل می کند. صمغ گیاهی حدود 50 درصد از بّره موم را تشکیل می دهد. زنبورهای عسل از بّره موم، برای مقابله با عوامل خارجی که وارد کندو می شوند، استفاده می کند. بّره موم حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین، مواد معدنی و اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری است که یک میکروب کُش قوی به حساب می آید.

در زمان های قدیم از بّره موم به عنوان محافظی برای وسایل چوبی، درمان زخم ها و مومیایی کردن مُردگان استفاده می شد. اما به دلیل شناسایی خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد قارچ و ضد انگل بودن این فرآورده حیرت انگیز زنبور عسل، امروزه خواص و کاربردهای دیگری نیز برای بّره موم کشف شده است که مهمترین آن ها عبارتند از:

1- ضد میکروب و ضد عفونت قوی و مهار رشد باکتری ها

2- مؤثر در تقویت سیستم ایمنی بدن

3- ضد سرطان به دلیل داشتن ترکیبات و آنتی اکسیدان های فعال

4- مؤثر دندان درد و التهابات مربوط به دهان و لثه

5- کمک به ترمیم آسیب های عضلانی، ورم مفاصل و آرتروز

6- مؤثر در درمان زخم ها و التهابات پوستی و بهبود آن ها

زهر زنبور عسل، شفابخشِ کُشنده

زهر زنبور عسل فراورده عسل

زهر زنبور عسل، یکی دیگر از فرآورده های زنبور عسل است که تحقیقات زیادی درباره خواص درمانی آن انجام شده است. زهر زنبور عسل مایعی شفاف، بی بو و قابل حل در آب است که ترکیبی از پروتئین ها و پپتایدهای پیچیده است که سیستم ایمنی و سیستم عصبی بدن انسان را به خطر می اندازند. ملیتین (Melittin)، پپتاید فعال موجود در زهر زنبور عسل است که خواص ضد التهابی بسیار قوی دارد.

مقدار زهر ذخیره شده در کیسه زهر زنبور عسل 15/0 تا 3/0 میلی گرم است که در زمان نیش زدن، همه آن را تزریق نمی کند. زنبور عسل زمانی که انسان را نیش می زند، نیش، کیسه زهر و مرکز عصبی را از دست می دهد و همین باعث مرگ زنبور خواهد شد. مقدار زهری که برای انسان کشنده خواهد بود، 8/2 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن است. یعنی یک فرد 60 کیلوگرمی با تزریق 168 میلی گرم زهر زنبور عسل، فقط 50 درصد شانس زنده ماند خواهد داشت. بنابراین زهر یک زنبور عسل به تنهایی نمی تواند برای انسان کُشنده باشد.

تحقیقات و مطالعات زیادی در مورد زهر زنبور عسل و اثرات درمانی آن بر انسان و حیوان صورت گرفته است. یکی از کاربردهای موفقیت آمیز آن در درمان انواع مختلف رماتیسم و درد مفاصل و همچنین بیماری M.S است. پزشکان و متخصصان از نیش زنبور عسل برای مقابله با طیف وسیعی از التهابات، بیماری های مرتبط با انسان و درمان آن ها، استفاده می کنند. مطالعات و تحقیقات چاپ شده در نشریه “علم محصولات زنبور”، “کتاب بررسی قدرت درمانی زهر زنبور” و پژوهش های انجام شده توسط پزشکان روسی، مجموعه از بیماری های مداوا شده با زهر زنبور عسل را به اثبات رسانده است که تعدادی از آن ها عبارتند از:

1- آرتروز، روماتیسم، نقرس، عفونت و درد مفاصل

2- بیماری های سیستم اعصاب مرکزی و غیرمرکزی از قبیل صرع، آلزایمر، فلج سکته مغزی، التهاب عصب غدد لنفاوی، حباب نخاعی، التهاب عصب صورت، پارکینسون، التهاب عصب شبکیه چشم پس از ضربه، اختلال عملکرد عضلانی، سیاتیک و … .

3- بیماری های سیستم قلبی و عروقی مانند کلسترول بالا، افت فشار خون، تصلب شرایین، آریتمی، التهاب درون شریانی و … .

4- بیماری های پوستی مانند اگزما، درماتیت، طاسی، بهبود زخم ها و … .

5- بیماری های دستگاه گوارش مانند زخم های روده، کولیت

6- بیماری های ریوی مانند آسم، برونشیت

7- درمان برخی از انواع کم خونی ها، سرطان و HIV

سخن آخر در باب فرآورده های زنبورعسل

شاید وقت آن است که به زنبورهای عسل اهمیت بیشتری بدهیم و فوایدی که این حشره حیرت انگیز در زندگی انسان ها و حفظ اکوسیستم طبیعت دارند را، دست کم نگیریم و بیشتر به آن ها توجه کنیم. می شود گفت که اگر زنبورهای عسل نباشند، گَرده افشانی هم وجود ندارد و گُل ها و گیاهان هم وجود نخواهند داشت! چون فقط زنبورهای عسل می توانند پس پروازهای طولانی و گَرده افشانی کردن، شهد گُل ها را پیدا کرده و اطلاعات آن را در اختیار بقیه زنبورها قرار دهند. طی قرون متمادی، انسان از فرآورده های زنبور عسل، این موجود زیبا، پرتلاش و منحصر به فرد، جهت مصارف غذایی، دارویی و درمانی و امروزه در صنعت نیز، استفاده می کند. همین بس است که زنبورهای عسل به علت گَرده افشانی، به طور غیرمستقیم در تولید یک سوم مواد غذایی جهان دخیل هستند. پس موجبات مرگ زنبورهای عسل را فراهم نکنیم! خرید عسل طبیعی توسط شما  و نه گفتن به عسل تقلبی و ناخالص مهم ترین رسالت شماست

ارسال پاسخ