ماکیاتو با عسل
آشپزی

ویدئو آموزشی طرز تهیه ماکیاتو با عسل طبیعی

ماکیاتو گاهی اوقات به عنوان اسپرسو ماکیاتو یا کافی ماکیاتو شناخته می شود. پایه ماکیاتو قهوه اسپرسو با یک مقدار شیر است. “macchiato” کلمه ایتالیایی است و به معنی مشخص شده، رنگ آمیزی و یا پنهان شده است.در ویدوی زیر به صورت ساده طرز تهیه ماکیاتو توسط یک کافه من را می تونید

ماکیاتو اولین بار از اسپرسو ساخته شده و جایگزین اسپرسو کلاسیک برای کسانی است که می خواهند عطر و طعم ملایم را تجربه کنند. اکثر کشورها از نام ایتالیایی ماکیاتو استفاده می کنند،

تاریخچه ماکیاتو

تاریخچه ماکیاتوتصور می شود که ماکیاتو از تمایل به نشان دادن تفاوت بین اسپرسو کلاسیک و قهوه با شیر مادر به وجود آمده است. در یک کافی شاپ در ایتالیا به منظور تشخیص اسپرسو از قهوه حاوی شیر مادر از کارکنان خواستند قهوه ای آماده کنند که در آن از یک قطر از شیر مادر استفاده شده است. نام macchiato از کلمه ایتالیایی به معنی رنگ آمیزی یا علامت گذاری گرفته شده است.

هنگامی که یک چاشنی شیر را به یک اسپرسو اضافه می کنید، رنگ کمی تغییر می کند و امواج سطحی کاملا صاف می شود، بنابراین این نام به نظر مناسب می رسد.در طول سالها، طعم های جدید ماکیاتو به لطف کافی شاپ ها و تنوع طلبی جامعه به منوها اضافه شد. ماکیاتو سنتی حاوی اسپرسو با مقدار کمی شیر( شالاپ و شلوپ شیر) می باشد، اما یک لاته ماکیاتو حاوی مقدار بسیار بالایی از شیر گرم است. شربت های طعم دهنده، مانند کارامل و همچنین عسل طبیعی نیز می تواند به لاته ماکیاتو اضافه شوند و طعم های متفاوتی خلق کند.

طرز تهیه ماکیاتو

اگر علاقه مند به طعم قهوه هستید در هنگام انتخاب قهوه باید به جرئیات توجه داشته باشید. کلید اصلی تهیه ماکیاتو استاندارد، مقادیر درست مواد اولیه است است. همانطور که از نام آن پیداست، این قهوه فقط باید یک شالاپ شلوپ از شیر باشد که به اسپرسو خالص اضافه می شود. اگر شیر بیش از حد اضافه شود، ممکن است چیزی بیشتر از طعم لاته یا کاپوچینو یادآوری شود.

هدف این است که عطر و طعم جسورانه اسپرسو را حفظ کنید در حالی که یک لبخند به لب دارید مقدار کمی شیر به قهوه اضافه کنید. بعضی از کافی شاپ ها یک لایه فوم درشت و یک لایه فوم شیر ریز هم به آن اضافه می­کنند. ماکیاتو ما آماده است به چیزهای خوب فکر کنید و نوش جان کنید.در ویدئوی زیر می توانید طرز تهیه ماکیاتو با عسل طبیعی را یاد بگیرید و برای خود درست کنید.

[aparat id=”1YEXH”]

ارسال پاسخ