عسل شناسی

عسل ارگانیک چیست و با عسل طبیعی چه تفاوتی دارد؟

شناسایی عسل ارگانیک از عسل طبیعی

این روزها سوالات زیادی درباره تفاوت های عسل طبیعی و عسل ارگانیک با سایر محصولات متفرقه بازار مطرح می شود و عدم نا آگاهی مردم موجب خرید محصولاتی که با نیاز آن ها تطابق ندارد. هنگی بی به عنوان پلت فرم فروش عسل با نگاهی بی طرفانه و صرفا جهت آگاهی بخشی به مخاطبان هدف خود در ادامه به تشریح تفاوت ها و نگات لازم در این زمینه می پردازد.

این مقاله که در ادامه می خوانید به طور خلاصه مهم ترین تفاوت های موجود در محیط تولید عسل ارگانیک با عسل عادی را توضیح می دهد

عسل ارگانیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

عسل اُرگانیک (organic honey) واژه ای است که این روزها در بین مصرف کنندگان عسل بسیار شنیده می شود ولی آیا عسل اُرگانیک با عسل طبیعی تفاوتی دارد؟

اُرگانیک» اصطلاحی است که برای توصیف روش پرورش یا تولید محصول بکار برده میشود. عسل طبیعی میتواند براساس آئین نامه ی وزارت کشاورزی، هم اُرگانیک و هم غیر ارگانیک محسوب شود.

برای این که بتوان یک عسل و حتی سایر محصولات را ارگانیک نامید باید در تمامی فرایند تولید، فراوری، بسته بندی و ارائه آن هیچ نوع ماده سمی، شیمیایی در مسیر تولید وجود نداشته باشد.

ویژگی های عسل ارگانیک

امکان آلوده شدن و انتقال هر کدام از این مواد به صورت مسقیم یا غیر مستقیم باید از بین برود که شامل عدم سم پاشی باغ ها و مزارع اطراف زنبورستان، عدم استفاده از داروهای شیمیایی، عدم استفاده از انواع مواد پلاستیکی و امثال آن از مواردی است که برای تولید عسل ارگانیک لازم است.

بدیهی است که وقتی عسل ارگانیک است که از نظر شهد نیز خالص باشد یعنی هیچ نوع ماده مصنوعی برای تقویت و تغذیه جمعیت و امثال آن نباید به زنبورها خورانده شده باشد.

در این روش زنبوردار برای مبارزه با بیماری ها و آفت های احتمالی بدون استفاده از آفت کش ها و داروها باید از روش های طبیعی به این منظور استفاده کرده باشد.

ظروف نگهداری عسل نیز باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. یکی دیگر از موارد ی که در ارگانیک بودن عسل نقش مهمی دارد محل نگهداری و استقرار زنبورستان است.

استفاده از پلاستیک به جای چوب در صنعت زنبورداری باعث تهدید و به چالش کشیدن سلامت عسل ها و محصولات تولید شده می گردد. عسل هایی که از این نوع کندوها و مواد به کار رفته از پلاستیک و مشابه آن تولید شده باشد هیچ گاه ارگانیک نیست.محل نگهداری زنبورها باید در کوهستان باشد و یا جایی باشد که به دور از سمپاشی و مزارع بوده و عسل تولیدی فاقد هر نوع دارو و سم باشد.

یکی دیگر از مواردی که در ارگانیک بودن عسل نقش مهمی دارد محل نگهداری و استقرار زنبورستان می باشد محل نگهداری زنبورها باید در کوهستان باشد و یا جایی باشد که به دور از سمپاشی و مزارع بوده و عسل تولیدی فاقد هر نوع مکمل و سم باشد . اصولا فاصله قانونی 5 کیلومتر است یعنی زنبورستان باید این حد فاصله را از باغ ها و دشت هایی که امکان سمپاشی وجود دارد را رعایت کند . محصول فوق که دارای سه نوع عسل مختلف می باشد که از سه منطقه ی بکر و کوهستانی ایران جمع آوری شده و تحت بهترین شرایط ممکن و به دور ازمصرف هر گونه مکمل و آفت کش ها و کودهای شیمیایی و ترکیب های اصلاح شده ی ژنتیکی تولید و فرآوری و بسته بندی شده است .

عسل اُرگانیک در بیشتر مواقع هنگامی که عسل از محل اصلی یعنی کندو گرفته میشود اُرگانیک است. برای اینکه خوراکی ارگانیک محسوب شود باید:

  • در خاک دست نخورده تولید شود.

  • در آن اصلاح و تصرفی صورت نگیرد.

  • از محصولات مرسوم یا محصولات غیر ارگانیک جدا بماند.

  • هیچ آفت کش غیر طبیعی، ژنهای زیست-مهندسی یا دیگر محصولات مصنوعی نباید در آماده سازی یا نگهداری عسل استفاده شود.

وقتی عسل بطور ایمن از کندو جمع آوری میشود، هنوز در مرحله ی ارگانیک قرار دارد. عسل ممکن است شامل اسپور (هاگ/تخم باکتری یا قارچ) هایی باشد که می توانند عفونتی مرگبار به نام بوتولیسم ایجاد کند.

عسل طبیعی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

عسل طبیعی را در حالت منحصر به فرد آن میتوان عسل محسوب کرد چون توسط زنبورها درست شده است. متضاد عسل طبیعی، عسل مصنوعی است که در حال حاضر درباره آن هیچ بحثی نداریم. همچنین ممکن است به عسل افزودنی هایی بزنند که آن را از حالت طبیعی اش خارج کند

عسل ماده ای طبیعی است که توسط زنبورها تولید میشود. زنبورداران آن را جمع آوری می کنند و برای عرضه به مشتری بسته بندی میشود. تا موقعی که عسل جمع آوری و در بسته بندی قرار میگیرد کاملا طبیعی است.
هر کار اضافه ای که کمپانی یا زنبوردار بعد از جمع آوری با عسل انجام دهد میتواند آن را از حالت طبیعی به غیر طبیعی تبدیل کند. عسل طبیعی که حداقل فرآوری روی آن انجام شده میتواند ارگانیک محسوب شود، اما مهر گواهی ارگانیک USDA را دریافت نمیکند.

عسل غیر طبیعی و غیر ارگانیک

افزودن مواد نگهدارنده، طعم دهنده ها یا استفاده از زنبورهایی که ژن آنها ارتقا داده شده، در بیشتر موارد عسل را هم غیر ارگانیک و هم غیر طبیعی میکند. انجمن تغذیه آمریکا ادعا دارد بعضی طعم دهنده های طبیعی ممکن است تمامیت عسل را حفظ کنند. این بخاطر این است که سازمان غذا و دارو (FDA) هیچ توضیح مشخصی درباره اینکه مواد طبیعی کدام اند نداده است.
اضافه کردن انواع توت تازه یا هرگونه مواد طبیعی دیگر به عسل، میتواند طعم آن را عوض کرده اما تمامیت طبیعی عسل را حفظ کند. وقتی ماده ای مصنوعی مثل رنگ شیمیایی یا شکر کارخانه ای به عسل اضافه شود عسل دیگر طبیعی نیست.

سخن نهایی

شناخت عسل طبیعی و ارگانیک در فرایند خرید محصول عسل مهم است و به خاطر تفاوت های بنیادی مزایا و ویژگی ها متفاوتی دارد و بر همین اساس در قیمت و نوع مصارف تقاوت جدی وجود دارد.

در هنگی بی زنبوردارانی وجود دارد که عسل ارگانیک تولید و می فروشند با مراجعه به فروشگاه هنگی بی از محصولات ما خرید کنید.

منبع:اسپون یونیورسیت

۱ دیدگاه

ارسال پاسخ