سخن بزرگان در مورد عسل طبیعی
عسل شناسی

سخن بزرگان درباره عسل طبیعی ؛ بزرگترین مردان تاریخ در مورد عسل چه می گویند

سخن بزرگان درباره عسل طبیعی

عسل طبیعی به عنوان یکی از ارزشمندترین و مهم ترین محصولات بشری به دلیل اهمیتی که در زندگی بشر دارد همواره مورد توجه افراد مشهور و متخصص بوده و مردم را به استفاده از آن تشویق کرده اند. در واقع جایگاه ارزنده ی عسل در ادبیات پزشکی؛ دینی و اجتماعی موجب شده که بزرگان حوزه های مختلف لب به ثنای عسل بگشایند؛ این تعریف و تمجید ها نشان می دهد که این ماده شفا بخش جایگاهی ارزشمند و حیاتی در زندگی بشر دارد. به همین خاطر در ادامه، سخن بزرگان را درباره ی عسل طبیعی به عنوان نمونه ی موردی خواهیم آورد تا به اهمیت آن بیشتر پی ببریم.

این سخنان سرنخی درست و کلیدی برای کسانی است که هنوز تمایلی به مصرف عسل طبیعی ندارند و از خرید عسل امتناع می کنند. تلاش شده از جهات مختلف و رویکردهای مختلف به این قضیه پرداخته شود.

بخش اول ستایش عسل؛ از مسیحیت تا یونان باستان

حضرت مسیح در این مورد می فرماید: عسل غذایی آسمانی و مقدس است و شفای هردردی را می توان در آن پیدا کرد، به همین خاطر قبل از آن که عسل یک غذای مقوی و کامل باشد، یک شفا دهنده ی بی منت است.

زرتشت هم اولین ماده غذایی و درمانی که به زرتشتیان توصیه کرده که برای مداوی امراض و ضعف جنسی به آن تمسک جویند، عسل است.

هومر متفکر یونانی در سرودهای خود به اهمیت آن اشاره کرده و حتی قوانینی برای پرورش عسل و استفاده از آن ذکر کرده است.

سه پژوهشگر حوزه ی علوم درمانی هم به این پاسخ دست پیدا کردند که ذرات بسیار فشرده ای که در قندهای عسل و اسانس های فرار آن وجود دارد موجب توانایی درمانی عسل می شوند.

فیثاغورس هم در آثار پزشکی خود به اهمیت عسل و قدرت شفا بخشی آن اشاره کرده؛ گزارشات حاکی از آن است که گیاهان و عسل طبیعی جزو لاینفک سبد غذایی فیثاغورس و نزدیکان وی بوده است.

در باب همین سخنان موریس مترلینک هم به انیشتین سخنی منسوب است که می گوید: اگر زنبورها بمیرند، زندگی روی زمین بیش از چهار روز طول نخواهد کشید.

هیپوکرات فیلسوف و پزشک یونانی هم از عسل گرم شده برای درمان سرفه تند و سرکش استفاده و با کمک آن گلو را پاک می کرد.

دکتر موهر هم در باب شفا بخشی این ماده ارزشمند می گوید: عسل و فراروده های آن امکان درمان بسیاری از بیماری ها را دارند و زنبورهای عسل بهترین دوست کوچک انسان ها در زمین هستند.

سخن بزرگان درباره عسل طبیعی

 

عسل طبیعی و بزرگان اسلام

قرآن کتاب مقدس مسلمانان هم به صراحت می فرماید: خوردن عسل برای مردم شفای دردهاست و پیامبراکرم هم در تایید این آیه ی قرآن می فرماید: هیچ مریضی، به مانند نوشیدن عسل شفا پیدا نمی کند.

امام رضا علیه السلام از اجداد خود نقل می کند که اگر در چیزی شفا باشد بی گمان حجامت و نوشیدن عسل بهترین های آن هستند. و در روایتی دیگر می فرماید: هر کسی به شما عسل تعارف کرد بگیرید و بنوشیدو از رد کردن آن تعارف هم پرهیز کنید.

امام موسی کاظم  هم در بیان مناقب آن می فرماید کسانی که آب کمر ضعیف تری دارند؛ از مصرف شیر و عسل تازه غافل نشوند.

ابوالعباس کواشی مفسر برجسته دینی در باب اهمیت عسل می گوید: عسل نعمتی الهی و آسمانی است که در بعضی نقاط زمین گسترده و پایدار گشته است که برای شفای بشر تجویزی مناسب است.

حضرت علی از بزرگان دینی در مورد عسل می فرماید: از هر علمی بهترینش را فراگیرید، همانا زنبورعسل از هر گلی بهترین و زیباترینش را انتخاب می کند. از او دو گوهر گرانقدر تولید می شود که در عسل شفای درد مردم است و موم با خود روشنایی به دنبال دارد.

سخن پایانی

سخن بزرگان درباره عسل طبیعی نشان از اهمیت این ماده شگفت انگیز دارد در واقع سندی ارزنده از اهمیت عسل و لزوم مصرف آن توسط انسان ها دارد به همین خاطر به شما توصیه می کنیم عسل طبیعی مصرف کنید و اگر برای خرید عسل نیاز به مشاوره دارید حتما از هنگی بی مشاوره های لازم را اخذ کنید.

ارسال پاسخ