برداشت عسل طبیعی
عسل شناسی

زمان برداشت عسل و جذابیت های زیاد آن؛تجربه ای متفاوت و لذت بخش

یکی از اساسی ترین هدف بشر از زنبور داری برداشت محصول می باشد . یک کندو محصولات مختلفی از قبیل عسل ، ژل رویال، گرده، بره موم،‌زهروموم می باشد .زمان برداشت عسل دانش زیادی به شما در این باره می دهد. با هنگی بی همراه باشید اطلاعات جالبی را برای شما جمع آوری کرده ایم.

زمان برداشت عسل

تغییرات دمای هوا در تبخیر آب عسل تاثیر بسزایی دارد . در صورتی که هوا گرم باشد زنبورها به راحتی آن را تغلیظ می نمایند ، و اگر مرطوب یا نامناسب باشد این کار به سختی انجام گرفته و عسل نمی تواند قوام واقعی خود را به دست آورد . به همین دلیل است که عسل های شمال ایران رقیق تر از عسل مناطق ییلاقی و کوهستانی است .

عسل قابل برداشت عسلی است که وقتی به قاب ضربه می زنید شهد از آن بیرون نریزد و حاوی تخم و لارو وشفیره نباشد . منتظر پولک کردن شان های عسل نشوید  چون بعضی از کندو ها دیر سر حجره های عسل را می بندند .

برداشت باید تا قبل از ساعت ده صبح انجام شود که هنوز زنبورهای پروازی از بیرون برنگشته اند . در غیر این صورت شهد تازه با عسل آماده مخلوط شده و عسل دیگر قابل برداشت نیست . به این نکته هم توجه کنید که همیشه حداقل باید 4-3 کیلو گرم عسل در کندو موجود باشد . این کار چند مزیت دارد

  • در همان اوایل فصل عسل برای فروش دارید و جوابگوی مشتریان خود می شوید . در عین اینکه وجه آن مقداری از هزینه های جاری را جبران می کند .
  • با توجه به اینکه شهد در جریان است زنبور بسیار آرام است و حالت تهاجمی خیلی کمتری دارد در نتیجه برداشت به راحتی صورت می گیرد
  • به دلیل کم شدن ذخیره عسل در کندو زنبور تلاش بیشتری انجام داده و محصول عسل بالا می رود .
  • احتیاج به موم بافی کمتر می شود . چون شان های خالی همواره در کندو وجود دارد .
  • در کندو جای کافی برای ذخیره عسل ایجاد می شود .

برای مثال عسل در استان هرمزگان در فصول پائیز و بهار برداشت می‌شود و زنبورداران استان برای تولید عسل در فصل تابستان به استان‌های دیگر که شرایط مناسب پرورش زنبور عسل در فصل تابستان را دارد کوچ می‌کنند.  

برداشت عسل

برداشت عسل در بهار و تابستان

زمان برداشت عسل بهاره

حتما در هنگام خرید انواع عسل طبیعی، نام عسل بهاره را شنیده اید. این محصول به دلیل اینکه از گل ها و گیاهانی که در فصل بهار روییده اند و زنبورعسل با تغذیه شهد آنها اقدام به تولید عسل کرده است و همچنین به دلیل اینکه در فصل بهار برداشت می شوند به این نام خوانده می شوند.این عسل دارای مرغوبیت بیشتری است .زمان مناسب برداشت عسل های بهاره طبیعی که در نقاط مختلف به تولید می رسند، معمولا در تیر و خرداد ماه است. البته مناطق گرمسیری که بهار زودرس تر و گرم تری دارند، برداشت عسل بهاره خود را زود تر هم انجام می دهند.برداشت عسل های مختلف در زمان مناسب خود باعث خواهد شد تا هم زنبوردار عسل بیشتری برداشت کند و هم اینکه عسل برداشت شده دارای رطوبت خوب و قابل قبولی باشد.

معمولا فصل برداشت عسل طبیعی ازاول خردادماه شروع می شود و به این عسل تابستانه میگویند .این برداشت دارای خطرات فراوانی است چون عسل در صخره های مرتفع وجود دارد واز جمله خطرات احتمالی می توان به سقوط از ارتفاعات و در صورت حمله زنبوران به فرد را نام برد.براشت عسل کوهی راه و روشهای خودش را دارد معمولا روش برداشت عسل کوهی طوری است که باید افراد از وسایل مخصوص استفاده کنند کسانیکه قصد برداشت عسل را دارند جهت در امان ماندن از حمله زنبورها باید از پوشیدن لباس سیاه و تیره پرهیز کنند چون زنبور عسل از رنگ تیره متنفر است به همین دلیل است که کوهنوردانی که جهت برداشت عسل اقدام می نمایند از لباس سفید استفاده می کنند. زمان برداشت عسل درختی همانند عسلی که در صخره وجود دارد در خردادماه صورت میگیرد.

برداشت عسل تابستانه

معمولا عسل را در آخر تابستان برداشت می کنند البته این زمان در نقاط مختلف ایران متفاوت است باید توجه داشت که بهترین موقع برداشت عسل هنگامی است که قاب های طبقه دوم و سوم کندو پر از عسل و درب خانه های شش گوشه بسته شده در شب های گرم زنبورداران بیشترین شهدی را که طی روز به کندو آورده اند ، به عسل تبدیل می کنند

.اگر هنگام شب در زنبورستان قدم بزنید صدای افزایش فعالیت زنبورها شنیده می شود .تغییرات دمای هوا در تبخیر آب عسل تاثیر بسزایی دارد .در صورتی که هوا گرم باشد زنبورها به راحتی آن را تغلیظ می نمایند ، و اگر مرطوب یا نامناسب باشد این کار به سختی انجام گرفته و عسل نمی تواند قوام واقعی خود را به دست آورد .

زنبوردار هنگی بی

نحوه برداشت عسل

نحوه برداشت قاب عسل از کندو به این شکل است که قاب را در روی کندو یه تکان می دهیم تا زنبور های آن در داخل کندو بریزد .

با استفاده از یک برس و یا مقداری علف زنبور هایی که در روی قاب باقی مانده اند را به روی کندو جارو می کنیم وحتی یک زنبور نباید بر روی قاب باقی بماند سپس قاب را داخل کندوی خالی دیگر که کنار دستمان است و مخصوص حمل قابهای عسل می باشد کذاشته و بلافاصله درب کندو را بسته تا زنبور ها اجازه پیدا نکنند بر روی قاب بنشینند در ضمن دریچه پرواز کندو باید بسته باشد.

بعد از بررسی تک تک قابهای کندو های زنبورستان کندو و یا کندو هایی که از قاب عسل پر شده اند به محلی که از زنبورستان دور باشد و یا یک اتاقی برده که زمان برداشت عسل زنبور ها نتوانند به داخل اتاق بیایند می بریم . 

دفعات برداشت عسل

دفعات برداشت عسل بستگی به شرایط محیط دارد ، اگر طول مدت تولید عسل طولانی باشد می توان پوکه هایی را که عسل آنها استخراج شده بلافاصله به کندو برگرداند تا دوباره از عسل پر شود

سخن نهایی

برداشت عسل فرایند مهمی در تولید عسل طبیعی است به میزانی که در این فرایند اصول مهم و کلیدیِ تولید عسل رعایت شود میزان خلوص عسل بیشتر است و کیفیت آن نیز به تبع بهتر است.

ما در هنگی بی برای این فرایند اهمیت زیادی قائل هستیم و کارشناسان ما با زنبور دارها ارتباط مستمر دارند. تا خروجی کار که عسل طبیعی،بره موم،ژل رویال و… با کیفیت بالا تولید شوند.

ما در هنگی بی تصمیم داریم در فصل تابستان که فصل برداشت عسل است تور مسافرتی با هدف مشاهده این فرایند لذت بخش فراهم کنیم .

به همین خاطر کسانی که از فروشگاه هنگی بی خریده کرده باشند در اولویت این سفر هستند.

۲ دیدگاه

    1. ممنون سعید جان خوشحالمون کردی با کامنت گذاشتنت کلی انرژی گرفتیم بازم برامون نظرت رو بذار حتماا

ارسال پاسخ