درمان معده با عسل
عسل درمانی

توصیه های کاربردی برای درمان معده با عسل ؛ از تقویت معده تا درمان آن

درمان معده با عسل طبیعی

درمان معده با عسل یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در بحث عسل درمانی به آن می پردازند چرا که معده یکی از بخش های حساس بدن است و ایجاد مشکلاتی مانند نفخ معده، درد معده و یا زخم معده می تواند باعث ایجاد اختلال ها و آسیب های دیگرشود. متخصصین معتقدند که خواص عسل برای معده بسیار زیاد است و می تواند علاوه بر تقویت معده، بیماری هایی مانند زخم معده و رفلاکس معده را درمان کند.

در این مقاله به بررسی خواص عسل طبیعی برای معده می پردازیم همچنین عوامل و ترکیباتی که در این درمان موثر هستند را معرفی می کنیم اما بسیار مهم است که به این نکته توجه کنید تمامی تجویزها و توصیه های ارائه شده برای تقویت و پیشگیری از بیماری معده است و در مراحل اولیه ی درمان، بیشتر به کار می آید در صورتی که بیماری شما در مراحل حاد است یا بیماری های دیگری نیز دارید باید تمامی توصیه های موجود در این مقاله را با راهنمایی و تحت نظر دکتر معالج مصرف کنید.

درد معده

 

خواص عسل برای معده

خواص عسل برای معده از درمان دردهای معده، درمان اسید معده، نفخ و ترش کردن تا تقویت معده و رفع مسمومیت می باشد. عسل برای امراض معده از جمله ورم و زخم معده مفید است. به همین خاطر بهتر است که آخر شب و صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری عسل میل کنید و صبح به مدت یک ساعت از خوردن و نوشیدن خودداری کنید، دردهای معده علت های مختلفی دارد، از جمله عصبانی شدن های مداوم در طول روز، ناراحتی های گوارشی که از قبل وجود داشته، مصرف فست فود، مصرف داروهای شیمیایی و… این موارد باعث ابتلای انسان به بیماری های مختلف مربوط به معده می شود.

هنگامی که غذا وارد معده می شود، معده آن را با حرکاتی شبیه کره گیری سنتی که توسط عضلات قوی دیواره ی معده انجام می شود کاملا با شیره ی معده ترکیب می کند پس از یک ساعت غذا به عصاره که همان کیموس می باشد، تبدیل می شود و آماده ی ورود به اثنی اشعر، بخش کوتاه و خمیده ی ابتدای روده ی کوچک میشود.

خواص عسل طبیعی برای معده را با توجه به موضوع بیماری و راه حل های عسل درمانی ذکر خواهیم کرد. توجه داشته باشید این روش ها به بهبود بیماری و یا پیشگیری از آن کمک می کند در صورت حاد بودن بیماری، مراجعه به پزشک امری ضروری و حیاتی است.

در ضمن خواص ذکر شده تنها مربوط به عسل طبیعی و ارگانیک است، عسل های صنعتی و شرکتی فاقد این ویژگی و خواص است.

تقویت معده با عسل

معده یکی از عضو های حساس بدن است که با تقویت آن می توان سوخت و ساز بدن را تنظیم و به سلامت بدن کمک کرد، تقویت معده با عسل یکی از راهکارهایی است که مصرف کنندگان عسل می توانند به آن مراجعه کنند.

بهتر است به وسیله ی تقویت معده با عسل از ابتلاء به بیماری های خطرناک و دردناکی مانند زخم معده و سرطان معده در امان باشید.

در ادامه چهار توصیه ی  کاربردی برای تقویت معده با عسل ارائه می شود که علاوه بر بهبودو تقویت آن، در وضعیت جسمانی نیز تاثیر گذار است.

 1. آرد گندم، زعفران و عسل را باهم مخلوط و حلوا درست کنیدو مصرف کنید.
 2. پودر بالنگ و عسل را مخلوط کرده و میل کنید این ترکیب برای تقویت معده موثر است.
 3. برای تقویت معده شیر و عسل بسیار مفید است، روده ها را نرم می کند.
 4. برای تقویت بهتر معده، 20 گرم پوست بالنگ را با 200 گرم عسل مخلوط نمایید و یک ساعت بعد از غذا یک قاشق میل کنید. این معجون برای نفخ معده نیز موثر می باشد.

لازم به ذکر است در صورت حساسیت به هریک از این مواد، حتما تحت نظر پزشک مصرف کنید.

https://faceit.ir/images/mede1_1483115897.jpg

درمان زخم معده با عسل

یکی از بیماری های که با درد بدی همراه است همین زخم معده است به همین خاطر کسانی که مشکل زخم معده دارند باید درد زیادی را تحمل کنند. درمان زخم معده با عسل از آن پیشنهادهایی است که اگر وضعیت بحرانی نداشته باشید گزینه ی مناسبی است. درمان زخم معده با عسل کم هزینه و بسیار راحت تر از سایر موارد پزشکی است اما باید در نظر داشته باشید در تمامی این موارد منظور ما عسل طبیعی است در واقع درمان زخم معده با عسل طبیعی است که جوابگو است و موارد زیر که راهکار درمانی این بیماری است، با عسل تقلبی و تقویتی امکان پذیر نیست.

 • انجیر و عسل را به نسبت مساوی مخلوط کنید و میل کنید، ترکیب این دو برای درمان زخم معده بسیار مفید می باشد.
 • برای درمان زخم معده 2 ساعت قبل و یا 3 ساعت بعد از غذا یک قاشق عسل را با آب ولرم حل کنید و جرعه جرعه میل کنید.
 • برای درمان زخم معده با عسل، برگ و ریشه کاسنی را در 200 سی سی آب جوشانده پس از سرد شدن با عسل شیرین نموده و مدت یک الی دو هفته یک ساعت بعد از غذا بنوشید.
 • برای درمان ورم زخم معده یک قاشق چای خوری گزنه را با یک لیوان آب جوش دم کرده و پس از ولرم شدن با عسل شیرین کرده و یک ساعت بعد بنوشید.

درمان درد معده

یکی از کاربردهای عسل طبیعی درمان درد معده است در ادامه تلاش می کنیم سه راهکار ساده  و عملی برای درمان معده با عسل طبیعی ارائه کنیم که به بهبود و تسکین این درد کمک کند.

 1. برای تسکین درد معده، 5 گرم آویشن را با 400 سی سی آب جوش دم کرده و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را با عسل شیرین نمونده و بنوشید.
 2. برای درمان درد معده، موسیر را با عسل مخلوط کرده و به صورت ضماد در محل درد قرار دهید یا عسل را با آب گرم مخلوط نماید و مصرف کنید.
 3. عسل درمان کننده ی سردی معده است هر روز صبح ناشتا یک قاشق عسل میل کنید.

عسل طبیعی و درمان نفخ معده

 

درمان نفخ معده با عسل

نفخ معده یکی از عارضه هایی است که برای عده ای از مردم ایجاد می شود و دارای علائم و نشانه های متفاوتی است که علاوه بر فرد، اطرافیان را هم به دردسر می اندازد. به همین خاطر در ادامه سه درمان نفخ معده با عسل را معرفی کرده ایم که در بهبود این بیماری می تواند موثر واقع شود.

 • برای درمان نفخ معده عسل و کره را با هم میل کنید.
 • یک قاشق پودر غذا خوری زنیان را با عسل ترکیب کرده و بعد از غذا میل می کند.
 • پیاز را پخته و پس از سرد شدن با عسل مخلوط نمایید و میل کنید زیرا از بین برنده ی نفخ است و اشتها را زیاد می کند.

فقط توجه داشته باشید که این موارد می تواند بیشتر باشد و به صورت تجربی ترکیب های بیشتری نیز وجود داشته باشد. ولی ما صرفا به ترکیب ها و تجویزهایی بسنده کردیم که در منابع کتابخانه ی رسمی نیز وجود دارد و توسط افراد متخصص ذکر شده اند.

درمان اسید معده و ترش کردن با عسل

بازگشت یا ریفلاکس اسید از معده به مری که در پزشکی به نام (Gastroesophageal Reflux) شناخته می شود بسیار شایع است. حدود بیست درصد آمریکایی ها دچار ریفلاکس با درجات مختلف می باشند. اسید بالا در معده می تواند منجر به بیماری ریفلاکس معده شود. این وضعیت با سوزش خفیف مداوم، سوزش در قفسه سینه یا شکم و آسیب بافت به علت قرار گرفتن در معرض اسید معده به صورت طولانی مدت، همراه است. برای درمان اسید معده با عسل و کاهش ترش کردن معده می توانید با عسل این معجون ها را درست کرده و مصرف کنید.

 • یک قاشق چای خوری پودر شنبلیله را بجوشانید و ناشتا بنوشید بعد از آن یک قاشق غذا خوری عسل مصرف کنید.
 • جهت معالجه ی ترش کردن معده تا بهبود کامل، صبح ناشتا به میزان یک قاشق چای خوری عسل میل کنید.
 • یک لیوان ماست را همراه با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کرده و روزانه سه بار بنوشید، اسید معده را به شدت کاهش می دهدو دیگر از ترش کردن معده اثری نخواهید دید.

این موارد می تواند به درمان اسید معده کمک کند و ترش کردن معده را کم کند اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

 

سخن نهایی در باب درمان معده درد با عسل

 

سخن نهایی در باب عسل درمانی

عسل طبیعی، شفاگری قدرتمند در بهبود و درمان بیماری های مختلف، من جمله بیماری های مرتبط با معده است. عسل این خاصیت را دارد علاوه بر تقویت معده، بیماری های مختلفی مانند درد و زخم معده، رفلاکس یا ترش کردن معده و… را درمان کند. درمان معده با عسل امری امکان پذیر است و خوشحال می شویم که تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال پاسخ