عسل خام و خواص آن
عسل شناسی

عسل خام و 7 خاصیت معجزه آسا برای درمان بیماری ها

عسل خام واقعا مستقیم از کندو می آید و یک اَبَر خوراکی قدرتمند و شیرین کننده ای مفید است. خواص عسل خام و تفاوت های آن با عسل معمولی را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. عسل اشکال و فرم های زیادی دارد، قرن هاست عسل بعنوان دارو و شیرین کننده طبیعی استفاده می شود. بعضی ها مستقیما از زنبوردارها عسل تهیه می کنند و بعضی آن را از فروشگاه می خرند. اما همه عسل ها یکسان نیستند.

اگرچه بسیاری به خاصیت عسل واقف هستند و آن را می خرند و می خورند، اما عده کمی از خواص عسل خام اطلاع دارند. بیشتر عسل هایی که در مغازه ها فروخته می شوند تصفیه شده هستند و بعضی از خواص آنتی اکسیدانت و باکتری های مفید خود را از دست داده اند.

عسل خام مستقیم از کندوی زنبور عسل بدست می آید و خواص مفیدی برای بدن انسان دارد. این عسل ممکن است حاوی مقدار کمی موم باشد که باید قبل از مصرف از عسل جدا شود.

معنی کلمه “خام” سخت نیست یعنی مواد غذایی، مانند گوشت و سبزیجات، که در معرض گرما قرار نگرفته اند بنابراین همه مواد مغذی طبیعی مانند ویتامینها و آنزیمهای موجود در آنها حفظ شده اند.

عسل خام چیست؟

بهترین تعریف برای عسل خام Raw honey همان عسلی است که در کندو وجود دارد که با استفاده از پارچه یا مش ( توری ریز ) از ناخالصی هایی مانند موم و زنبورهای مرده یا اجزای دیگر بدن زنبورها جدا شده است.

این عسل  مایع شیرینی است که توسط زنبورها با استفاده از شهد گلها تولید می شود. عسل مسقیما از منبع استخراج جمع آوری می شود بنابراین در معرض گرما قرار نمی گیرد پاستوریزه نیست و هیچ فرایند تولید مصنوعی را نمی گذراند

در واقع عسل خام به عسلی گفته می شود که مستقیما از کندو و بدون هیچ دستکاری وارد بسته ها برای فروش قرار می گیرد. عسل خام یکی از موثر ترین مواد غذایی روی کره زمین به شما می رود به این دلیل که عسل خام سرشار از ویتامین ها و آنزیم های ناب می باشد. عسل طبیعی خام منحصر به فرد و خاص می باشد. فرقی نمی کند از چه گل یا گیاهی گرفته شده مهم این هست که حاوی مقدار آنزیم و ویتامین استاندارد یک عسل واقعی می باشد.

 عسل خام چیست

 

فرق عسل خام با عسل حرارت دیده چیست؟

تضاد عسل طبیعی خام، عسل حرارت دیده می باشد. و این دو باهم کاملا متفاوت می باشند. عسل طبیعی خام به هیچ عنوان حرارت نخورده به همین منظور ویتامین ها و آنزیم های آن صدمه ندیده اند.

عسل حرارت دیده یا پاستوریزه

این نوع عسل، عسلی می باشد که آن را در معرض حرارت قرار داده اند تا عسل را شفاف تر و اینکه از تبلور کردن جلوگیری بکنند. زمانی که به عسل حرارت می خورد به سرعت مقداری از آنزیم هایی که توسط زنبور عسل به آن وارد شده از بین می رود. البته که ویتامین هایی گرفته شده از گل وگیاهان هم کم می شوند.

چرا باید عسل طبیعی و خام مصرف بکنیم؟

اگر می خواهیم از تمام مواد معدنی، آنزیم ها و ویتامین های عسل طبیعی و خام استفاده بکنیم حتما باید از عسل طبیعی و خام استفاده بکنیم. عسل در الویت اول باید خام و سپس طبیعی باشد. عسل اگر خام نباشد. مطمئنا شما فقط پول خود را دور می ریزید. شما برای بدن شما هیچ سودی ندارد. پس فقط عسل مرغوب خام مصرف بکنید.

نشانه های عسل خام

  • احتمالا خیلی شفاف نیستند در عسل کمی موم وجود دارد.
  • احتمالا به صورت کامل تصویه نشده اند.
  • عطر و بوی گیاه یا گل مورد نظر را دارد.
  • عسل غلیظ می باشد.
  • عسل های خام بی شماری وجود دارد که در فروشگاه های معتبر که تخصصی کار عسل انجام میدهند یافت می شود. برخی از این عسل ها تصفیه شده اند و برخی از آنها تصفیه نشده اند.می توانید عسل خام در آمازون را بررسی بکنید. تا قیمت عسل اصلی را داشته باشید.
  • عسل ارگانیک و خام که از کندو استخراج می شود ترکیبی از کریستال های جامد و مایع هستند. رنگ عسل خام نسبت به گل یا گیاهی که زنبور از آن تغذیه کرده متفاوت می باشد. طیف رنگ عسل از زرد کمی روشن تا قهوه ای مایل به تیره می باشد.
  • عسل بافتی کریستالیزه (رس مانند) دارد که هنگام سرما رنگ آن به دلیل موم،گلوکز،صمغ وگرده داخل آن به روشنی، تغییر رنگ می دهد.
  • در کل تشخیص اینکه آیا عسل مورد نظر شما خام می باشد یا نه کمی دشوار است. اما دلیل نمی شود که شما از عسل استفاده نکنید. یکبار برای همیشه یک فروشنده منصف پیدا بکنید و همه عسل های خودتان را از آن خرید بکنید.

خواص عسل خامخواص اعجاب انگیز عسل خام

عسل قلیایی دارای ترکیباتی مشابه ترکیبات میوه هاست که در داخل دستگاه گوارشی قلیایی می شود.در داخل معده تخمیر نمی شود بنابراین برای خنثی کردن اسید معده از آن استفاده می شود. هنگامی که آن را با زنجبیل و آبلیمو مخلوط کنیم حالت تهوع را از بین برده و انرژی بدن را تامین میکند.

خام خورها عسل را به خاطر ارزش غذایی استثنایی آن و همچنین آنزیمها و نشاسته موجود در شهد گلها که به هضم راحت غذاهایی مانند نان کمک میکند دوست دارند. بیشتر عسلهای موجود در فروشگاهها عسل طبیعی نیستند.

بعض از آنها برای بسته بندی راحتر و داشتن ظاهری تمیز و روشن و مشتری پسند پاستوریزه شده اند( در معرض دمای ۷۰ درجه سلسیوس یا بیشتر قرار گرفته اند و سپس بطور ناگهانی سرد شده اند).

پاستوریزه کردن عسل همه انواع مخمرهای آن را ،که یکی از نگرانیهای مردم درباره ذخیره طولانی مدت عسل در هوای گرم است، میکشد و در نتیجه عسل تخمیر نمی شود.

در حالیکه تخمیر هیچ ضرری برای سلامتی ندارد ولی مزه عسل را تغییر می دهد.گرما فرایند کریستالیزه شدن عسل را آرام می کند.

به عبارت دیگر هنگام گرم کردن عسل مخمرها آنزیمها و رایحه عسل که مسول فعال کردن آنزیمها و ویتامینها در داخل بدن هستند نسبتا از بین میروند. در میان تولید کننده گان واژه ای به نام “عسل خام” وجود ندارد.

هیچ اجبار قانونی برای برچسب زدن عسل ها بعنوان “عسل خام” وجود ندارد.

با وجود این فروشنده گانی که می دانند عسل در معرض گرما قرار گرفته و دارای ارزش کمتری نسبت به عسل خام است و با در نظر گرفتن سلامت مشتریهایشان آنها را متقاعد می کنند که عسل فقط بخاطر روان شدنش در معرض دمای پایینی قرار گرفته و پاستوریزه نشده است.

بنابراین ممکن است عسلی را در فروشگاهها پیدا کنید که پاستوریزه نشده ولی فقط در معرض دمای پایینی قرار گرفته باشد. عسل خام تصفیه نشده را فقط می توانید مسقیما از مزرعه کندو تهیه کنید.

بخاطر بافت کریستالی آن کدر بنظر میرسد و دارای موادی مانند شهد گلها، شانه عسل و بال شکسته زنبورها باشد. عسل خام و تصفیه نشده به شدت آنتی اکسیدانیست و معمولا چند ماه بعد از نگهداری دانه دانه و کریستالی می شود.

در آن صورت معمولا ترجیح می دهند آن را با نان بخورند و یا چای و قهوه را با آن شیرین کنند.

بدلیل اینکه مشتریها جذب عسل تصفیه شده و تمیز می شوند عسل خام و تصفیه نشده را نمی توانید از فروشگاهها تهیه کنید.عسل مذکور حاوی حدود 22 اسید آمینه، 31 ماده معدنی متفاوت و طیف وسیعی از ویتامین ها و آنزیم هاست. اگر می خواهید مطمئن شوید که از تمام مزایای سلامتی عسل بهره مند می شوید باید این نوع عسل را انتخاب کنید.

هفت فایده خاص این عسل

خواص عسل از تعداد انگشتان دست به مراتب بیشتر است این نوع عسل هم خواص خاص خود را دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می شود تا در مقاله جدا به تفصیل به این مورد اشاره شود:

  •  از بین بردن باکتری ها

قدرت از بین بردن باکتری ها را قبل از اینکه وارد پوست شوند دارد پس عسل را قبل از اینکه باکتری ها وارد پوستتان شود روی پوست بمالید تا روند درمان سریعتر شود.

  • خواص عسل خام برای درمان آلرژی

این نوع عسل در درمان آلرژی و جلوگیری از عفونت همان کاری را میکند که واکسن انجام میدهد و چون عسل گرده های فراوانی دارد سیستم ایمنی بدن را بالا میبرد. خاصیت ضد التهابی عسل به کاهش التهاب سینوسها کمک می کند که یکی از نشانه های اصلی آلرژی است.

خواص عسل خام برای کاهش خونریزی لثه و جلوگیری از پوسیدگی دندان

مطالعات نشان داده عسل مانوکا نه تنها 35 درصد پلاکها را کاهش می دهند بلکه خونریزی ناشی از ورم لثه را کاهش میدهد .این عسل خاص مواد معدنی زیادی مثل کلسیم فسفر دارد که برای تقویت دندانها و جلوگیری از پوسیدگی آنها مفید است.

خواص عسل خام در درمان سرماخوردگی

اگراحساس کردید سرماخوردید یا آنفلولانزا گرفته اید وقت آن است که عسل بخورید عسل نه تنها خاصیت آنتی بیوتیکی دارد بلکه خاصیت آنتی اکسیدانی که برای سلامت سیستم ایمنی مفید است دارد ، اگر عسل با سیر خام خورده شود 70% سرماخوردگی را درمان میکند.

تسریع در روند درمان از خواص عسل خام است

عسل در درمان سوختگی و بریدگی موثر است و به دلیل خاصیت ضد میکروبی که دارد وقتی باآب ترکیب شود هیدروژن پروکسیدبا زخم واکنش نشان می دهد.

به عنوان ماسک صورت

یکی دیگر از راه های استفاده از عسل ماسک کردن آن به روی صورت است عسل مانوکا در درمان آکنه مفید وبه عنوان ماده آرایش طبیعی برای پوست های مرده قرمز باکتری های مضر قابل استفاده است.

 برای درمان شوره سر

تقویت مو و درمان شوره سر از خواص عسل خام است یکی از مطالعات اروپایی که در مجله پزشکی به چاپ رسیده می گوید عسل حل شده در درمان شوره سر موثر است به همین منظور افرادبایدعسل را روی سر بمالند و بعداز سه ساعت بشویند واین کار را روزانه را تا یک هفته انجام دهند متوجه کاهش خارش شوره و حتی ریزش خواهند شد.

تسریع در روند درمان

عسل در درمان سوختگی و بریدگی موثر است و به دلیل خاصیت ضد میکروبی که دارد وقتی بااب ترکیب شود هیدروژن پروکسیدبا زخم واکنش نشان می دهد.

عنوان ماسک صورت

یکی دیگر از راه های استفاده از عسل ماسک کردن آن به روی صورت است عسل مانوکا در درمان آکنه مفید وبه عنوان ماده آرایش طبیعی برای پوست های مرده قرمز باکتری های مضر قابل استفاده است.

تفاوت اصلی بین عسل معمولی و این نوع عسل در چیست؟

فرایند تولید عسل خام و عسل معمولی کاملا متفاوت است. که می تواند منجر به تفاوت بین این دو بویژه در کیفیت شود.

عسل مذکور حاوی حدود 22 اسید آمینه، 31 ماده معدنی متفاوت و طیف وسیعی از ویتامین ها و آنزیم هاست ولی نکته قابل توجه این است که عسل خام حاوی حدود 30 نوع ترکیب زیستی فعال bioactive  گیاهی به نام پلی فنول polyphenols است که به عنوان آنتی اکسیدان antioxidants عمل می کنند. مطالعات زیادی این آنتی اکسیدان ها را با مزایای چشمگیر سلامت از جمله کاهش  التهاب و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و برخی سرطان های خاص مرتبط کرده اند. ولی عسل تجاری به دلیل روش های فراوری ای که در تولید آن استفاده شده ممکن است حاوی آنتی اکسیدان کمتری باشد.

در یک مطالعه که آنتی اکسیدان های موجود در عسل فراوری شده یک بازار محلی مورد بررسی قرار گرفت، محققین متوجه شدند عسل خام 4.3 برابر بیشتر از انواع مختلف عسل های فراوری شده حاوی آنتی اکسیدان است.
جالب توجه است که بدانید در مطالعه غیر رسمی که توسط هیئت ملی عسل در ایالات متحده US-based National Honey Board انجام شد محققین متوجه شدند که عسلی که فرایند فراوری کمی را پشت سر گذاشته باشد از نظر سطح آنتی اکسیدان و مواد معدنی تقریبا با این عسل یکسان است

خطرات مصرف

این مدل عسل ممکن است حاوی باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم باشد. این باکتری به خصوص برای نوزادان، کودکان زیر یک سال و زنان باردار مضر است.اگر بلافاصله بعد از مصرف این عسل شاهد عوارض جانبی از جمله تهوع، استفراغ و اسهال بودید باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

ارسال پاسخ