انواع عسل
عسل شناسی

انواع عسل طبیعی و خواص آن ها؛ 15 عسل پرطرفدار ایرانی ها

انواع عسل طبیعی که باید بدانید

در این مقاله می خواهیم در مورد انواع عسل طبیعی و خواصی که دارند صحبت کنیم. زنبورها از شیره ی گلها و گیاهان اطراف کندو برای ساخت عسل استفاده می کنند. با توجه به این نکته، بسته به گیاهان منطقه ی اطراف کندو، عسل می تواند خواص و ویژگی های به خصوصی پیدا کند از سوی دیگر متناسب با نوع رویکرد دسته بندی عسل می تواند متفاوت باشد، برای مثال دسته بندی اگر مبتنی بر فصل باشد ما دو نوع عسل داریم عسل بهاره یا پاییزه اما اگر متناسب با منبع شهد گل باشد به دو نوع تک گل و چند گل تقسیم می شوند اما در حالت عمومی بسته به گلی که زنبور از آن شهد چیده، نوع عسل می تواند متفاوت باشد.

در واقع ما در ایران انواع عسل طبیعی داریم که در هر شهر و منطقه ای تعدادی از این نوع عسل ها تولید می شود. این عسل ها بر اساس پارامترهای مختلفی مانند نوع گیاه، حجم تولید و… قیمت و ارزش متفاوتی دارد.

نکته ای که قبل از معرفی  انواع عسل و خواص آن باید دانست این است که این انتصاب مطلق نیست برای مثال وقتی می گوییم عسل آویشن به این معنی است که غالب شهد گل متعلق به گیاه آویشن است ولی امکان دارد از گیاه گون هم مقداری شهد گرفته باشد. پس به دید مطلق به آن نگاه نکنید.

در لیست زیر اسامی انواع عسل طبیعی را می بینید که در ایران بیشتر از سایر انواع دیگر تولید می شوند و با استقبال خوبی از جانب مصرف کنندگان عسل طبیعی رو به رو شده اند.

عسل آویشنعسل اقاقیاعسل گونعسل کتیرا
عسل کنارعسل چهل گیاهعسل مرکباتعسل شوید
عسل رازیانهعسل سیاهدانهعسل گشنیزعسل مریم گلی
عسل وحشیعسل بابونهعسل شاه بلوطعسل کلزا
عسل گل گندمعسل گونعسل سیبعسل شبدر
عسل اکلیل کوهیعسل اکالیپتوسعسل تمشکعسل سنبل
عسل گل پنبهعسل قاصدکعسل هویج……

هر کدام از انواع عسل طبیعی بسته به نوع گیاه درصد ساکاروز متفاوتی دارند و از لحاظ دارویی هم خواص آن ها می تواند متفاوت باشد. در ادامه  به معرفی 15 نوع عسل درجه یک ایران و خواص ارزشمندی که دارند می پردازیم .

انواع عسل پرطرفدار بازار ایران

عسل آویشن

عسل آویشن طبیعی یکی از انواع عسل است که در ایران و مراتع کوهستانی تولید می شود، این عسل طرفداران زیادی دارد و شما می توانید در بازار آنلاین هنگی بی آن را تهیه کنید.

آویشن درختچه ای کوتاه و پر شاخه است. شاخه های علفی آن پوشیده از برگ هایی در قسمت فوقانی ساقه است. گل های سفید ریز آن به طور چتری و منفرد می رویند. گیاه آویشن گیاهی است علفی با ساقه های کرکدار و سفید از خانواده ی نعناع (Lamiasceae) که سرشاخه های گل دار و برگ آن قابل استفاده می باشد.

عسلی که از گل گیاه آویشن به دست می‌آید خواص درمانی گیاه آویشن را نیز در خود دارد. عسل آویشن قرمز رنگ است و معمولا رنگی تیره دارد. متخصصان معتقدند مصرف عسل آویشن باعث رفع عفونت های عمومی می شود، به تقویت بینایی کمک می کند، از صرع و تشنج جلوگیری می کند، به بهبود تنگی نفس کمک می کند و درد مفاصل را کاهش می دهد.

عسل بهار نارنج هنگی بی انواع عسل طبیعی

عسل بهار نارنج

درخت بهار نارنج درختی همیشه سبز است و عطر بسیار زیاد و دل انگیز آن سبب شده تا علاوه بر بازار عسل، توجه صنعت عطر سازی هم به این درخت جلب شود. درخت بهار نارنج می‌تواند ارتفاعی حدود ۹ متر را داشته باشد. میوه ی حاصله از این درخت، نارنجی رنگ و شبیه پرتقال است با این تفاوت که رگه ی ترشی و تلخی آن به اندازه ای است که به تنهایی قابل خوردن نبوده و باید از آن به عنوان چاشنی در غذا استفاده کرد.

عسل طبیعی بهار نارنج همانند عسل یونجه فوق العاده خوش طعم و لذید است و به دلیل طعم خوب آن خواهان زیادی در نزد مردم دارد. این نوع عسل بیشتر در بخش های شمالی تولید و روانه ی بازار می شود.

متخصصین معتقدند عسل بهار نارنج مقوی برای قلب است، به درمان بی خوابی کمک می کند، در تقویت اعصاب و آرامش روح و روان نیز اثر گذار است. کاهش دلشوره و اضطراب از دیگر خواص عسل بهار نارنج است، چراکه اثری همانند مسکن دارد.

تحقیقات اخیر محققان بر روی خواص عسل بهار نارنج نشان می‌دهد که بیشترین تاثیر این عسل بر روی سیستم عصبی بدن است و با کنترل ضعیف قند خون یا تحمل گلوکز، تاثیر چشمگیری بر حافظه ی کاری، حافظه بیان شفاهی و سرعت پردازش مغز یا عملکرد‌های اجرایی دارد.

اما باید بدانید این عسل برای کودکان زیر یک سال خطرناک است، مصرف بیش از حد آن نیز برای افرادی که فشار خون دارند توصیه نمی شود.

عسل شویدانواع عسل طبیعی

عسل شوید

گیاه شوید یکی از سبزی‌های پرخاصیت با ارزش غذایی بالا و خواص درمانی است که البته به دلیل طعم و عطر خاص، طرفداران بسیاری دارد. این گیاه دارای برگ‌هایی سوزنی و گل‌های چتری سفید یا زرد با دانه‌های ریز است. گل‌های زرد طلائی این گیاه به صورت گل آذین در انتهای شاخه‌های اصلی و فرعی آن قرار دارند و زنبورداران از اواخر تیر ماه تا اواخر مرداد ماه با رها کردن زنبورها در مزارع زیر کشت این سبزی، اقدام به تولید و جمع‌آوری شهد این گل‌ها و تولید عسل شوید می‌کنند.

عسل شوید که به طعم لذید و ماندگار معروف است دارای خواص متعددی است که می توان به مواردی مانند تقویت معده، ازدیاد شیرمادر، آرام بخش، کاهش چربی خون، بهبود دردهای مفصلی و… اشاره کرد.

عسل چهل گیاه انواع عسل طبیعی

عسل چهل گیاه

عسل چهل گیاه از ترکیب چندین گل و گیاه بدست می آید که واژه ی چهل گیاه در نام این عسل بخاطر این است که زنبور های عسل شهد گل های متفاوتی را جمع آوری می کنند و با توجه به پوشش عمده و غالب گیاهی یک منطقه نام همان گل را بر روی عسل می گذارند ولی در فصل بهار با توجه به تنوع و تعدد گل ها و گیاهان در منطقه ، مشخص کردن نوع شهد و گرده ی گل عملا ناممکن می باشد که به این دلیل این نوع عسل را عسل چهل گیاه نامگذاری می کنند .

عسل چند گیاه یا چهل گیاه حاصل نوشیدن شهد گل های مختلف توسط زنبور عسل است. عموما در فصل بهار که گیاهان مختلفی در یک منطقه می روید، زنبور شهد گل های مختلفی را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل خواص عمومی زیادی برای بدن داشته و برای بیماری های مختلف توصیه شده است.

عسل چهل گیاه خواص متعددی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به: مقابله با ترش کردن معده، ضد سنگ کلیه و مثانه، تصفیه کننده ی خون و کبد و ضد عفونی کننده ی دستگاه گوارش اشاره کرد.

عسل گشنیز انواع عسل طبیعی

عسل گشنیز

گشنیز گیاه بومی جنوب اروپا و مناطق مدیترانه است و در بیشتر نقاط ایران نیز می‌روید. استفاده ی دارویی و کاربرد در آشپزی این سبزی، از زمان‌های قدیم رواج داشته و همواره مورد استفاده ی همگان بوده است. قسمت‌های مورد استفاده ی این گیاه، ساقه، برگ و میوه ی آن است و از شهد گلهای این گیاه در اواخر بهار برای تهیه ی عسل گشنیز استفاده می‌شود. عسل به دست آمده از گیاه گشنیز، خواص درمانی و ارزش غذایی مخصوص خود را دارد. رنگ عسل گشنیز، کهربایی است.

عسل گشنیز دارای طعم مناسب و لذت بخشی است که علاقمندان خاص خود را دارد؛ متخصصان در مورد فواید و خواص عسل گشنیز می گوید این عسل باعث درمان سرفه های تحریکی می شود، دردهای عضلانی را کاهش می دهد و آفت دهان و دندان را درمان می کند، برای زکام و اسپاسم ماهیچه مفید است، همچنین برای تقویت قوای جنسی می تواند موثر و مفید باشد.

عسل کنار انواع عسل طبیعی

عسل کنار

عسل کنار یا عسل سدر یکی از مقوی ترین عسل ها است که می توانید بخورید. کنار درختی است به ارتفاع نزدیک به ۱۰ متر با برگ های کوچک و قلبی شکل و کشیده با سه رگبرگ برجسته که گوشوارک آن به خار تبدیل شده است. میوه ی کنار خوراکی است و در کتاب ها به نام های کنار، سدر، سدره، منبل داوود، سنجد گرجی، نیم، ضال، ببر و شجره النبق خوانده شده است. این عسل بیشتر در نواحی جنوبی یافت می شود و خواص بسیاری زیادی دارد. عسل سدر یا کنار از دیر باز به عنوان هدیه یا پیشکش برای پادشاهان به عنوان خلعت فرستاده می شده است.

در منابع تخصصی آمده تقویت قوای جنسی و اعصاب، مقابله با کم خونی، تقویت کننده ی موی سر، دارای پروتئین، ضد کمر درد، بهترین مرحم برای سوختگی ها و موثر در درمان انواع سرطان ها از مهم ترین خواص عسل کنار می باشد.

این عسل پس از برداشت کف کرده و دارای رنگ روشنی می باشد و پس از مدتی کف آن خوابیده و به رنگ خود عسل برگشته یعنی تیره می شود. پس از گذشت چند ماه تیره تر شده و به رنگ جگری یا عقیقی در می آید و چنان چه دوباره این عسل مخلوط شود و یا در مجاورت گرما ویا داخل آب گرم قرار داده شود دوباره کف می کند.

عسل مرکبات انواع عسل طبیعی

عسل مرکبات

عسل مرکبات عسلی است که از تلاش و فعالیت زنبور عسل بر روی شکوفه ی درخت نارنج و سایر مرکبات به دست می آید. مرکبات از مهمترین میوه های نیمه گرمسیری است. از مهمترین مرکبات ایران می توان به پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، لیموترش، گریپ فروت، نارنج، ترنج و بالنگ اشاره کرد.

این عسل به خاطر طعم مطبوعی که دارد از خوشمزه ترین عسل ها است و فصل برداشت از اوایل فروردین ماه تا اواسط آن می باشد. محل تولید عسل مرکبات باغات شمال و جنوب کشور هستند و در بین استان های ایران، مازندران سهم زیادی در تولید مرکبات کل کشور دارد، این عسل طعم و بوی پرتقال را دارد و به رنگ زرد روشن است.

با توجه به منابع علمی و تخصصی عسل مرکبات دارای خواص متعددی از جمله: ضد تهوع، نرم کننده ی سینه، کاهش ورم های بدن، تصفیه ی خون، اشتها آور، کاهش کلسترول، ضد باکتری و ضدقارچ می باشد.

عسل بابونه انواع عسل طبیعی

عسل بابونه

بابونه از سری گیاه هایی است که بیشتر مصارف دارویی دارد اما میتوان به عنوان یک سبزی از آن در برنامه ی غذایی استفاده کرد. خواص بابونه زیاد است. طبع این گیاه گرم و خشک است .

این عسل یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان سردرد به‌ویژه سردردهای ناشی از سرماخوردگی و میگرن است. برخی از درمانگران شیوه‌های طبیعی این عسل را به‌عنوان یک مسکن طبیعی برای کاهش درد بیماران‌شان توصیه می‌کنند. عسل بابونه که از شهد گل گیاه بابونه به دست می‌آید می‌تواند دردهای دوران قاعدگی را کنترل کند و علائم ناشی از یائسگی در بدن زنان را کاهش دهد. مصرف یک قاشق غذاخوری از عسل بابونه پیش از خواب می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر کیفیت خواب فرد بگذارد و توان سیستم ایمنی بدن را نیز افزایش دهد. این عسل طلایی‌رنگ درصورتی که توسط زنان باردار یا شیرده مصرف شود به افزایش میزان شیر آنها کمک کرده و میزان ابتلا به گرفتگی و اسپاسم‌ عضلانی در این گروه را به حداقل می‌رساند. علاوه بر این موارد درمان بیماری آرتروز، کاهش فشار خون و دردهای استخوانی نیز از خواص عسل بابونه است.

عسل اقاقیا انواع عسل طبیعی

عسل اقاقیا

عسل طبیعی اقاقیا، از جمله انواع عسل طبیعی با خواص دارویی می باشد که برای مصرف بیماران دیابتی نیز بسیار مفید است. عسل اقاقیا بسته به منطقه ی برداشت آن دارای رنگ روشن از زلال آبگون تا زرد روشن می باشد. برای تشخیص عسل اقاقیا، علاوه بر رنگ آن، طعم آن نیز گویاست. عسل اقاقیا بسیار معطر و لذیذ است و کمتر مصرف کننده ای یافت می شود که طعم آن را نپسندد.

عسل اقاقیا دارای خواص متعددی از جمله درمان ناراحتی های صفرا، ملین و خواب آور، درمان کم خونی، بهبود سیستم ایمنی، مقوی و انرژی زا برای حافظه ، نشاط آور و بسیار معطر، مفید برای عفونت های خانم ها، هم چنین مفید برای ناراحتی های چشمی، مفید برای رشد کودکان و آرام بخش برای بزرگسالان است.

عسل اکالیپتوس انواع عسل طبیعی

عسل اکالیپتوس

اکالیپتوس گیاهی خوشبو با طبیعتی خنک است که از آن استفاده‌های فراوانی می‌شود و در تهیه ی محصولات مختلف غذایی، بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد. خواص عسل اکالیپتوس برگرفته از گیاه اکالیپتوس است. عسل اکالیپتوس رنگ سبز تیره تا سیاه دارد.

اکالیپتوس، گیاهی است از خانواده myrtaceae از درختان عظیم و سریع الرشد اقیانوسیه است که امروزه، به نقاط مختلف دنیا نیز انتشار یافته و جنگل‌های وسیعی از آن در هند و مراکش وجود دارد. در کشور ما نیز در بخش‌هایی از شمال و جنوب کشت این گیاه صورت می‌گیرد.

از جمله مهم ترین خواص اکالیپتوس می توان به : درمان عفونت های دستگاه تناسلی،درمان بیماری های برونشیت، آنفولانزا و مالاریا و… اشاره کرد. باید دانست مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

عسل یونجه

گیاه یونجه از دسته‌ی حبوبات، باقلا، لوبیا و نخودفرنگی است و معمولاً در غذاهای با پروتئین بالا برای دام‌ها استفاده می‌شود. عسل یونجه که از این گیاه تهیه می‌شود پرطرفدار است و مزایای زیادی برای سلامتی دارد. عسل یونجه حاصل فرآوری شهد گل‌های یونجه توسط زنبور عسل است.

گیاه یونجه در کشور ما در استان‌های اصفهان، قم و استان مرکزی در مزارع بزرگ وجود دارد که علاوه بر سایر مصارف دارویی و صنایع غذایی، از این گیاه در تولید عسل استفاده می‌شود. رنگ عسل وابسته به گیاهی است که زنبور از آن تغذیه می‌کند. رنگ عسل یونجه طبیعی و خالص زرد مایل به سبز رنگ است. چنانچه عسل یونجه بماند و مصرف نشود، رنگ آن رفته رفته به رنگ حنایی می‌گراید. گاهی اوقات مطرح می‌شود که رنگ عسل یونجه قرمز رنگ می‌باشد. دلیل این امر آن است که برخی زنبورستان ها  در کنار یونجه‌زارها، خارشتر نیز وجود دارد و عسل یونجه قرمز رنگ در واقع مخلوطی از عسل یونجه و خارشتر است. به این معنی زنبورها علاوه بر شهد یونجه از گیاه خارشتر هم استفاده کرده اند. ملینی و خون سازی،ازدیاد شیر مادر،تقویت اعصاب و خواص ضدعفونی‌کننده و ضدباکتریایی،ضد مسمومیت از مهم ترین خواص عسل یونجه هستند.

 

عسل گون و انواع عسل طبیعی

عسل گون

گَوَن ( Astragalus spp ) گیاهی از تیره نخود است . گون‌ها گیاهانی یک ‌ساله یا دائمی‌اند . در ایران بیش از دویست گونه گون می‌روید.  گون گیاهی است چند ساله که ارتفاع آن تا ۷۵ سانتیمتر می‌ رسد . از خانواده Leguminoseae  که تولید مثل ان از طریق بذر صورت می‌گیرد . این عسل از شهد گیاه گون ساخته شده که این گیاه معمولا در مناطق استپی و کوهستانی می روید که یکی از مهمترین پوشش های گیاهی ایران و پوشش قالب گیاهی منطقه اشترانکوه به شمار می رود . عسل گون دارای رایحه و طعم ملایم و نرم و آرام بوده و به همین علت در بین تمامی عسل ها مشتری پسند تر بوده و اکثرا خانم ها طرفدار عسل گون هستند .میزان ساکارز عسل طبیعی گون که اغلب و ۱و زیر ۱ درصد می باشد با این میزان ساکارز جز عسل های کمیاب است و برای تمامی دارو گیاهی و بیماران دیابتی پر کاربرد می باشد .

عسل گون خواص متعددی مانند: درمان تنگی نفس،مناسب برای دردهای شکمی، درمان سینوزیت، توقف رشد تومور  دارد.

باید بدانید عسل گون به هیچ وجه هیچ کدام از عوارض گیاه گون را ندارد چرا که  توسط زنبور عسل فقط شهد آن برداشت شده است و طی تحولاتی که در بدن زنبور عسل به وجود می آید عوارض مصرف گیاه خالص را عسل گون نخواهد داشت .

عسل رازیانه از انواع عسل طبیعی

 

عسل رازیانه

رازیانه گیاهی علفی یکساله یا دوساله است که ارتفاع آن تا ۵/ ۱ متر می‌رسد. ساقه آن دارای شیار‌های طولی موازی است. برگ‌های آن با بریدگی عمیق به طوری است که برگ تبدیل به نخ‌ها می‌شود. دمبرگ‌ها در نزدیک ساقه حالت غلاف پیدا می‌کند. گل‌های آن زرد و بدون طبق به صورت چتر گروهی در انتهای شاخه گل‌دهنده ظاهر می‌شود.

در شمال ایران، گرگان رحیم آباد بین فارسیان و شاه پسند، تپه مراوه، دره هراز، اصفهان، گل سفید، اطراف شهرکرد، خوزستان، آذربایجان، تبریز، کردستان، کرمان، ده بکری و خراسان بصورت خودرو می‌روید . عسلی که از گل‌های رازیانه به دست می‌آید، دربردارنده همه خواص رازیانه است. طبع عسل رازیانه همانند طبع خود گیاه، گرم است.

عسل رازیانه برای بانوان قاعده آور بوده؛ آنتی اکسیدان است،باعث تسهیل زایمان می شود، در کاهش کلسترول مفید است،به بهبود بیماری سوهاضمه کمک می کند و ده ها خاصیت دیگر دارد.

عسل آفتابگردان از انواع عسل طبیعی

عسل آفتابگردان

عسل گل آفتابگردان در شکل مایع به رنگ زرد طلایی و در شکل کریستالی به رنگ زرد کهربایی با رگه های مایل به سبز است. عطر ضعیف و طعم مطلوبی دارد. از گل های زرد طلایی آفتابگردان به دست می آید، عسل آفتابگردان یکی دیگر از عسل‌های مقوی و پرخاصیت است که از شهد گل گیاه آفتابگردان تهیه می‌شود. این عسل نیز زرد رنگ است و درمانگران شیوه‌های طبیعی، آن را برای درمان ناراحتی‌ها و اختلال‌های تنفسی، تقویت ریه، تسکین سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی و همین‌طور برای از بین رفتن گرفتگی و خشونت سینه و گلو بسیار مؤثر می‌دانند. از آنجا که تشخیص این نوع عسل براساس رنگ و ظاهر آن کار بسیار مشکلی است،بهتر است از فروشگاه های قابل اطمینان و به صورت مستقیم از زنبوردار خرید کنید.

عسل جعفری از انوع عسل طبیعی

عسل جعفری

عسل جعفری حاصل فرآوری شهد گل های جعفری توسط زنبورهای عسل است که دارای خواص درمانی و خواص این گیاه در خود می‌باشد. جعفری از گیاهان یکساله است که امروز ه در تمام دنیا کشت می شود. این گیاه دارای گل های زرد رنگ با عطری خاص و ملایم است و منشا اصلی این گیاه به خاورمیانه بر می‌گردد.

جعفری از حدود ۲۰۰۰ سال قبل به عنوان یک گیاه داروئی شناخته شده و از دیرباز در یونان از ریشه و ساقه این گیاه برای ناراحتی های کلیه و مثانه استفاده می شده است. امروزه نیز جعفری به عنوان یک ادرار آور قوی و همچنین تقویت کننده سیستم گوارش و تصفیه کننده خون و کبد مورد استفاده قرار می گیرد.

عسل جعفری دارای رنگ قهوه ای تیره می‌باشد و در تابستان از اوایل تیرماه تا اواسط مردادماه تولید و برداشت می گردد. عسل طبیعی جعفری در حالی که تازه باشد بوی بوی خوب و طعمی خاص و متفاوتی داشته و بیشتر کاربرد درمانی دارد.

عسل تولید شده از شهد گیاه جعفری مملو از پتاسیم، آهن و ویتامین ث است. خواص عسل جعفری تنها در خواص عمومی عسل ها خلاصه نمی شود، بلکه خواص ویژه‌ دیگری دارد. مهمترین خواص عسل جعفری شامل تقویت حافظه، کاهش نفخ، قاعده آور، افزایش اشتها‌، درمان ناراحتی های کبدی و طحال، انرژی زا، مفید برای دیابت و ناراحتی های روده می باشد.

سخن نهایی و انواع عسل طبیعی

انواع عسل طبیعی و درک تفاوت آن ها در خرید عسل، قیمت و هدف استفاده از آن می تواند تاثیر بیشتری بگذارد در واقع هر کدام از این عسل ها با هدف خاصی مصرف می شود و طبیعتا قیمت آن هم متفاوت است.

ارسال پاسخ