استارتاپ آنابیز
اخبار هنگی بی

استارتاپ آنابیز و هنگی بی به جنگ عسل تقلبی می روند+همکاری مشترک

عسل تقلبی؛ تلخ کننده بازار عسل

عسل تقلبی به یکی از مهم ترین معضلات بازار عسل تبدیل شده بنا بر گزارش های موجود، عسل یکی از  محصولات غذایی است که تقلب در آن  بسیار زیاد است، در واقع حجم بالای تقلب در عسل باعث شده تشخیص عسل طبیعی به سختی صورت گیرد. به همین خاطر استارتاپ آنابیز و هنگی بی به جنگ آن رفته اند.

حجم بالای کشف و ضبط عسل تقلبی در ایران نمایانگر این مسئله است که حجم بالایی از عسل موجود در بازار؛ تقلبی و فاقد استاندارهای سلامت است،این مسئله علاوه بر این که تیشه به ریشه زنبوردارهای متعهد و اصیل می زند؛ سلامت خانواده ها را با تهدید جدی رو به رو کرده است.

عسل تقلبی عسلی است که با مواد دیگر مخلوط شده و ناخالص است. این ماده امکان دارد در ابتدا عسل واقعی بوده باشد، اما مواد دیگری به آن افزوده شده تا مقدار آن افزایش یابد یا ارزش آن بیشتر شود: گلوکز، دکستروز، ملاس (شیره چغندر)، شربت شکر، شیره ذرت، نشاسته یا سایر فرآورده‌های مشابه به غیر از شهد گل.  از جمله ی این موارد است.

عسل تقلبی

گزارش‌های منتشر شده از خبرگزاری‌های رسمی حاکی از آن است که در چند سال اخیر حجم تولید عسل تقلبی به شدت رو به افزایش است، تنها در پنج فقره کشف کارگاه‌های تولید عسل تقلبی 47 تن از این نوع عسل کشف و منهدم شده است و این نقطه تلخ کامی بازار عسل است.

چرا باید با عسلی که تقلبی است؛مبارزه کنیم

عسل تقلبی تاثیر زیادی در کاهش کیفیت محصولات دارد ، به همین خاطر علاوه بر کاهش قیمت عسل،موجب آسیب دیدن اعتماد میان مصرف کنندگان و زنبورداران شده است.

به همین خاطر مبارزه با عسل تقلبی یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که بخش خصوصی و دولتی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

استارتاپ آنابیز یکی از استارتاپ هایی است که می تواند، به شفافیت و رشد صنعت زنبورداری و تولید عسل کمک کند. آنابیز کمک می کند به صورت انلاین با ازمایشگاه های تشخیص عسل ارتباط برقرار شود  و مشتری یا زنبوردار بتواند به صورت آنلاین درخواست خود را برای آزمایش محصول ثبت کند.

از طرفی همانطور که می دانید استارتاپ هنگی بی؛ بازار آنلاین خرید مستقیم عسل طبیعی و فراورده های آن است و به شدت تلاش می کند که عسل طبیعی و فروارده های سالم آن را؛  به دست مشتریان هدف خود برساند.

به همین خاطر  می توان گفت که استارتاپ آنابیز و هنگی بی دو دوشمن سر سخت عسل تقلبی در این بازار هستند؛ چرا که آن ها سازوکاری ایجاد کرده اند که بازار را به سمت کاهش عسل تقلبی سوق می دهد.

همکاری مشترک انابیز و هنگی بی

استارتاپ آنابیز و هنگی بی در نمایشگاه الکامپ 98 به این نتیجه رسیدند که ایجاد همکاری مشترک دوجانبه و حمایت از یکدیگر علاوه بر رشد و توسعه دو طرف؛ می توانند به مخاطبان خود خدمات بهتر و مناسبت تری ارائه کنند. همچنین  فرایند درخواست آزمایش محصول برای مشتری و زنبوردار تسهیل می گردد.

از این پس به صورت مستقیم می توانید از طریق سایت هنگی بی وارد سایت آنابیز شوید؛ و سفارش خودر را برای تشخیص عسل طبیعی ثبت کنید و از تخفیف مناسبی برخوردار شوید.

 

ارسال پاسخ